Film Önerisi: Colonia

Colonia

  Filmin konusundan biraz bahsedecek olursak film 1973' te Şili'de gerçekleşen hükümet darbesi döneminde geçiyor. Hostes Lena (Emma Watson) ve Fotoğrafçı sevgilisi Daniel (Daniel Brühl) sokak çatışmalarının arasında kalır ve hükümet tarafından gözaltına alınır. Daniel' in solcu gruplarla ile ilişkisi tespit edilip gizli polis teşklilatı olan "DINA" tarafından haysiyet kolonisine götürülür. Daniel diğer siyası suçlular gibi ülkenin güneyindeki "COLONIA DIGNIDAD" kampına götürülür. Lena sevgilisini götürdükleri "haysiyet kolonisi" ne katılmayı göze alır ama bu koloni çok zorlu şartlarda ve kimsenin kaçamadığı bir komündür. 

film önerisi
Colonia
   
  Film 2015 Almanya yapımı olup 110 dakika süren, başrollerini Emma Watson ve Daniel Brüth' ün paylaştığı ve Florian Gallenberger' in yönettiği "Dram" türünde bir başyapıttır. Bu mükemmel filmin başlangıcından son saniyesine kadar gerilim dolu dakikalar nabzınızı sık sık yoklayacak. 

Haysiyet Kolonisi!

  Bence filmi bu kadar etkili yapan bu koloninin gerçek olması şaşırtıcı ama evet gerçek bu koloni çocuk tacizi suçlamalarından dolayı Almanya' dan kaçan eski "nazi" subayı Paul Schafer taradından 1961' de Şili' de kurulmuş bir komün. (Paul sonraki yıllarda komüne katılan çocuklarada tacizde bulunduğu için 1997' de oradan da kaçıp Şili' de aranan bi suçlu haline gelmiştir. Umarım gerilim dolu bu filmi beğenirsiniz.

İyi Seyirler... :"))

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.