Müzik Önerisi: Damien Rice

Damien Rice

  Damien Rice, 7 Aralık 1973' te İrlanda doğumlu bir şarkıcıdır. Piyano, klarnet, viyolin, çello, davul ve gitar çalabilen yetenekli şarkıcı profesyonel müzik hayatına 90' lı yıllarda "Jüpiter" isimli rock müzik grubunda başlamıştır. Damien Jüpiter grubu ile 2 adet albüm çıkardıktan sonra gruptan ayrılıp Toskonada' da çiftçilik yapmıştır. Sonra 2001 yılında tekrar müziğe atılıp yoluna solo şarkıcı olarak tekrar devam etmiştir. 2002 yılında "O", 2004 yılında "B - Sides", 2006 yılında "9", 2007 yılında "Live At Fingerprints Warts & All", 2007 yılında "Live From The Union Chapel", 2014 yılında ise "My Favourite Faded Fantasy" albümleri piyasaya sürerek gündemden hiç düşmemiştir. 

müzik önerisi
Damien Rice
The Blower's Daughter, Cannonball, Volcano, Woman Like A Man, Lonely Soldier, Rootless Tree, 9 Crimes gibi meşhur singleları da vardır. 
  Ama onu belki de birçok insan benim gibi "Cheers Darlin" şarkısından ve bu şarkının hikayesinden tanıdı. Bu şarkının hikayesi oldukça garip.

Beni Erkek Arkadaşım Alacak!

  Damien yağmurlu günde yolda hızlı hızlı yürürken bir barın önünde yolda onun gibi yürüyen kadına çarpar ve özür dilemek için barda bir içki ısmarlamak istediğini söyler kadın bunu kabul ettikten sonra beraber bara girerler. Damien kadından hoşlanmıştır bir kadeh içtikten sonra bir kadeh daha teklif eder ve kadın bunu da kabul eder. Muhabbet sırasında öğrenmiştir ki kadınla aynı bölgede oturdukları için aynı otobüsle gideceklerdir. Damien saate baktığında son otobüse az vakit kaldığını görür ve bir kadeh daha şarap alırlar. 3. kadehten sonra Damien artık saat geç oldu son otobüsü de kaçırdık dedikten sonra kadın "sorun değil beni erkek arkadaşım alacak" der. Damien bunu duyunca yıkılır ve kalkıp tuvalete gider geldiğinde kadın yoktur masada sadece 3 adet sigara vardır. Damien bunun etkisiyle şarap şişesinden söktüğü kağıda bu şarkının sözlerini yazar ve bir şaheser ortaya çıkar.

  Bu şarkıyı çok sevdiğim ve hikayesi nedeniyle çok etkilendiğim için sizlere şiddetle tavsiye ediyorum, siz de bu şarkının ve şarkıcının müptelası olacaksınız biliyorum. :"))

8 yorum:

 1. Gerçekten süper bir yer herkese tavsiye ederim. Fırsatı kaçırmayın.

  YanıtlaSil
 2. İlk defa böyle bir şarkısı ismi duyuyorum güzel bir tarzı var gibi gözüküyor görecez bakalım :)

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel bir site herkese öneririm.Yazı da oldukça güzel ve ayrıntılı olmuş.

  YanıtlaSil
 4. müzik önerileri güzel bir site herkese tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 5. Site tasarımı öneriler ve yazılan yazılar hoşuma gitti tavsiye ediyorum.

  YanıtlaSil
 6. ellerine sağlık güzel paylaşım. paylaşımlarının devamını diliyorum. Bir sonraki paylaşımını heycanla bekliyorum.

  YanıtlaSil
 7. ellerinize sağlık güzel yazı olmuş tebrikler.sıradaki paylaşımlarınızı takip edeceğim.

  YanıtlaSil
 8. Farklı ama nedense beğendim, emeğinize sağlık üstat güzel paylaşım olmuş.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.