Yılbaşı İçin Özel Hediye Tavsiyeleri -2-

Yılbaşı İçin Hediye Önerileri

hediye önerisi
Hediye Önerileri


Yılbaşı hediye önerilerimin ikinci serisinde sizlere daha çok evde kendiniz de yapabileceğiniz hediye tavsiyeleri vereceğim. Dilerseniz dışarıdan da satın alabileceğiniz bu hediyelerin evde uygulanışı da çok basit. İsterseniz bu tavsiyelere beraber göz atalım :)

1. Kar Küresi

Bir çoğumuz küçüklüğümüzde sallayıp bıraktığımızda lapa lapa kar yağıyormuş izlenimini veren, içinde minik bibloların, çam ağaçlarının, kardan adamların bulunduğu bu cam kürenin karşısına kurulup; güzel güzel hayaller kurardık.  İşte sizlere bu tavsiyemde sevdiklerinizi eski günlerine götürecek, onların içini ısıtacak yapımı çok basit olan bu cam küreleri nasıl yapacağınızdan bahsedeceğim.

  • Öncelikle kapaklı bir cam kavanoz temin ediyoruz. Reçel, turşu gibi kavanozları temizleyerek de kullanabilirsiniz.
  • Yapı marketlerden alabileceğiniz suya dayanıklı bir silikon yapıştırıcı temin etmeniz gerekiyor.
  • Kavanoz içerisine koyacağınız süsleri seçmeniz gerekiyor. Geyik, Çam Ağacı, Kardan Adam gibi objeler seçebilirsiniz.
  • Salladığınızda kar efekti vermek için suni kar veya beyaz, gümüş, altın renkli simler kullanabilirsiniz. 
  • Son olarak su ve gliserine ihtiyacımız var. Gliserin koymamızın sebebi simlerin veya suni karların kavanoz içinde daha uzun süre hareket etmelerini sağlamak. Bu gliserini eczanelerden bulabilirsiniz.

      Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra yapmanız gereken ilk şey kavanozun kapağının iç kısmına karar verdiğiniz figürü yapıştırıcınız ile dikkatlice yapıştırmalısınız. Figürünüzün kavanoz kapağının tam merkezinde olmasına özen göstermelisiniz! 10-15 dakika yapıştırıcının kurumasını bekliyoruz.

      Yapıştırıcımız kuruyadursun biz diğer işlemlerimize geçebiliriz. Kavanozun içerisine su koyuyoruz. Suyu kavanozda biraz boşluk kalacak şekilde doldurmanız gerekiyor. Örneğin kavanozun 9/10'u kadar su doldurabilirsiniz.Suyu doldurduktan sonra gliserini dikkatlice suyun içine boşaltabilirsiniz.

      Şimdi kar küremizin en eğlenceli kısmına geldik. Su ve gliserinden oluşan sıvımızın üstüne dilediğimiz renk ve miktarda simlerimizi veya tercihinize bağlı olarak suni karlarımızı döküyoruz. Daha sonra bir kaşık yardımıyla sıvımızı karıştırıyoruz.

     Kar küresi yapımımızın sonuna geldik. Son adım olarak biblo yapıştırdığımız kavanoz kapağımızı kavanoz yuvasına yerleştiriyoruz ve sıkıca kapatıyoruz. sağlam olması için kapağı kapatmadan önce kapağın iç çevresine yapıştırıcı sürebilirsiniz.
    
      İsterseniz kavanozun kapak dışını boyayabilir, kurdele ile süsleyebilirsiniz. El emeği hediyeniz ile sevdiklerinizi mutlu etmeniz işte bu kadar basit :)

2. Yılbaşı Temalı Kitap Ayraçları

hediye önerisi
Kitap Ayracı

Kitap okumayı çok seven veya kitap ayracı koleksiyonu yapan bir yakınınız varsa eğer bu hediye onu her şeyden mutlu edecektir. Bu güzel kitap ayraçlarını yapmak için ihtiyacınız olan tek şey tahta çubuklar ve akrilik boya. Tahta çubuk üzerine dilediğiniz renk ve şekillerde süslemeler yaparak bu kitap ayraçlarından elde edebilirsiniz.

Benim resim yeteneğim yok bu şekilleri çizemem diyorsanız sizler için de bir önerim var. Keçe kumaşları keserek sayfa kenarına geçirecek şekilde değişik tarzda bir kitap ayracı elde edebilirsiniz. Üzerini boncuk, pul veya kozalaklarla süsleyebilirsiniz. Bu kitap ayraçları gerçekten çok güzeller :)3. Keçe Yılbaşı Çorapları

hediye önerisi
Yılbaşı Çorapları

Yılbaşı denince akla ilk gelen eşyalardan biri de keçe kumaştan yılbaşı çoraplarıdır. Yılbaşı ağacı süslemelerinde kullanılan bu çorapları alternatif olarak vereceğiniz hediyeyi içine koyarak da değerlendirebilirsiniz. Yapımı oldukça basit ve sizin hayal gücünüzü rahatlıkla kullanabileceğiniz bu çoraplar için ihtiyacınız olan malzemeler dilediğiniz renklerde keçe kumaşlar, yapıştırıcı ve süsler. Sonrası tamamen sizin hayal gücünüze zevkinize bağlı olan bu keçe yılbaşı çorapları bence en ideal hediyelerden biri.

4. Yılbaşı Kurabiyeleri

Yılbaşı kurabiyeleri ile sevdiklerinizin yeni yıla tatlı bir başlangıç yapmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz şeker hamuru ile desenler verip, dilerseniz Gingerbread kurabiyeler hazırlayıp, dilerseniz de yılbaşı konseptli cupcake hazırlayarak bu tatlı hediyeyi hazırlayabilirsiniz. Eğer evde yapmaya vaktiniz yoksa uygun fiyatlı olan bu kurabiyelerden satın alabilirsiniz. 

Bugünkü tavsiyelerim de bu kadardı. Umarım sizlere güzel fikirler verebilmişimdir. Bir sonraki tavsiyemde görüşmek üzere :))
      

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.