Dizi Önerisi: Orphan Black

Orphan Black

  Orphan Black; Kanadalı senarist Graeme Manson tarafından yazılan ve John Fawcett tarafından yönetilen, Amerikan-Kanada ortak yapımı bir bilim kurgu dizisidir. Dizi 30 Mart 2013'te başlamış olup, yayınlandığı ilk gün 1,03 milyon kişi tarafından izlenerek BBC America'da yayınlanan dizilere göre çok iyi bir başlangıç yapmıştır. Başrolde gördüğümüz Tatiana Maslany, Critics' Choice Television Ödülleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü almıştır. 

dizi önerisi
Orphan Black

Dizinin Konusu

  Sarah Manning (Tatiana Maslany), koruyucu aile tarafından yetiştirilen, düzensiz bir hayatı olan bir kadındır. Küçük yaştaki kızıyla düzenli bir hayata atılmak amacıyla şehre döndüğü gün metro istasyonunda bir kadının intiharına tanık olur. Fakat o anda intihar eden kadının kendisine tıpatıp benzediğini fark eder. Bu kadın Sarah'ın ikiz klonu Beth'tir. Sarah, Beth'in intihar ederken bıraktığı çantasını karıştırır ve onun kimliğine bürünüp onun hayatını yaşamaya başlar. Beth'in polis dedektifi oluşu sebebiyle takip edilen bir davayı Sarah'ın incelemesi sonucu aslında kendisine benzeyen kişinin sadece Beth olmadığını öğrenmiştir. İşte bu durumdan sonra Sarah hem bu seri klonun gizemini öğrenmek için hem de aklındaki soru işaretlerini gidermek için bu durumun peşine düşer. 

  Dizi kadrosundan kısaca bahsedecek olursak başrolde Tatiana Maslany, Jordan Gavaris, Dylan Bruce, Maria Doyle Kennedy, Kevin Hanchardi, Michael Mando... Dizinin IMDB puanı: 8,4/10

  Dizi toplamda 5 sezon sürmüştür ve final bölümünü Ağustos 2017'de yayımlamıştır. Her sezonu birbirinden heyecanlı ve aksiyonlu olan bu dizi, oyuncuların mükemmel başarıları ve dizinin sürükleyici kurgusu ile benden tam puan almıştır. Her bölümünü heyecanla ve soluksuz izleyeceğiniz bu diziyi sizlere şiddetle tavsiye ediyorum.

İyi seyirler :'))

2 yorum:

  1. işte güzel bir dizi tavsiyesi. Bakacağıma emin olabilirsin.
    Böyle blogları seviyorum :)
    Teşekkürler...

    YanıtlaSil
  2. dizi mükemmel sürükleyici

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.