Dizi Önerisi: Sense8

Sense8

  Sense8, senaryo ve yapımını Matrix serisi, V for Vendetta, Speed Racer gibi birçok başarılı filmi bizlere sunan Lilly Wachowski ve Lana Wachowski'nin üstlendiği, bilim kurgu, fantastik, aksiyon ve dram türünde bir Netflix dizisidir. 

dizi önerisi
Sense 8


8 Farklı Kişi Birbirini Hissediyor!

  Sense8, 8 farklı ülkede birbirinden farklı 8 kişinin birbirini hissetmesini ve aynı zihinleri, aynı yetenekleri, aynı bilgileri paylaşmalarını konu alıyor. San Francisco, Mexico City, Berlin, Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi ve Chicago’da bulunan 8 farklı kişi tek bir bedende ve tek bir zihinde toplanmış gibi birbirlerinin yeteneklerini, bilgilerini kullanabildiklerini fark ettiklerinde bazıları bir araya gelmeye çalışırken bazıları birbirini öldürmeye çalışacaktır. Sense8, Meksikalı bir dizi oyuncusu, İzlandalı zengin bir kız, Alman bir hırsız, Koreli bir iş kadını, Afrikalı bir otobüs şoförü, eşcinsel bir Amerikalı blogger; diğer herkese görünebilen Afro-Amerikan bir adam ve bu 8 karakterimize zıt olan, onları zaman zaman kötü durumlara sokan Mr. Whispers'nın maceralarıyla şekilleniyor.

  Oyuncu kadrosu olarak başrollerde gördüğümüz isimler: Doona Bae, Aml Ameen, Jamie Clayton, Max Riemelt, Tina Desai, Miguel Silvestre, Tuppence Middleton, Freema Agyeman, Brian J. Smith.
Dizinin IMDB puanı: 8,4/10

  Dizi 5 Haziran 2015 tarihinde ilk bölümüyle Netflix ekranlarında gösterilmeye başlandı. ABD yapımı olan bu dizinin bölümleri yaklaşık 60 dakikadır. İlk sezonu 12 bölüm olan dizinin ikinci sezonunda yani 2018'de final vereceği Netflix tarafından duyuruldu. 

  Yeri geldiğinde gülüp yeri geldiğinde üzüldüğünüz, yeri geldiğinde ise gerildiğiniz; her bölümünde sizi heyecanlandıracak ve meraklandıracak olaylarıyla bu diziyi emin olun soluksuz izleyeceksiniz. İnternette de araştırıp bulabileceğiniz yorumlarda, diziyi izleyenler, diziyi gerçekten çok sevdiklerini ve başarılı bulduklarını belirtmişler. Dizi beni ilk bölümünden itibaren etkisine almayı başardı. Akıcı kurgusuyla bir bölüm bittikten hemen sonra diğer bölümü izleme isteği geliyor. Yeni dizi arayışında olanlar için mutlaka öneriyorum. 

Şimdiden iyi seyirler... :'))

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.