Dizi Önerisi: Stranger Things

Stranger Things

  Stranger Things, "Bilim Kurgu, Gerilim, Fantastik, Korku" türündeki ABD yapımı bir internet dizisidir. Stranger Things' in yönetmenliğini "Duffer Kardeşler", senaristliğini ve yapımcılığını is "Shawn Levy" ve "Dan Cohen" üstlenmiştir. Stranger Things' in ilk sezonu 15 Temmuz 2016 tarihinde 8 bölüm olarak Netflix üzerinden yayınlanmıştır. Bu bölümlerin isimleri sırası ile;

1- Will Byers' ın Ortadan Kayboluşu 
2- Maple Sokağı' ndaki Ucube
3- Mutlu Noeller
4- Ceset
5- Pire ve Cambaz
6- Canavar
7- Küvet
8- Alt Üst' tür. 


dizi önerisi
Stranger Things

Tarihin En Hızlı İkinci Sezon Onayını Aldı!

  Stranger Things ilk sezonun yayınlanmasının ardından çok kısa sürede çok geniş bir hayran kitlesi edindi ve birinci sezonu izleyen hayranların ikinci sezonun çıkması için yoğun bir ilgisi vardı ve bu sayede Stranger Things tarihin en hızlı ikinci sezon onaylarından birini aldı. Stranger Things ikinci sezonunu ise 2017 tarihinde bu sefer 9 bölüm olarak yayınladı. Ve toplam olarak şuanlık 2 sezon ve 17 bölümden oluşuyor. Bu ikinci sezonun bölümlerinin isimleri ise sırasıyla şu şekilde;

1- Çılgın Max
2- Şeker Mi Şaka Mı Ucube?
3- İribaş 
4- Bilge Will
5- Tik Tak
6- Casus
7- Kayıp Kız Kardeş
8- Zihin Hırsızı
9- Kapı' dır.

  Dizinin konusundan biraz bahsedecek olursak eğer, dizi 1980'lerde Indiana eyaletindeki Hawkins adında ufak bir kurgusal kasabada geçmektedir. Olayın üzerine düşüldüğü 5 kişilik bir arkadaş grubu vardır. (1 kişi sonradan dahil olur). Bu arkadaşlarımızın isimleri ise Eleven (Millie Bobby Brown), Dustin (Gaten Matarazzo), Mike (Finn Wolfhard), Lucas (Caleb McLaughlin) ve son olarak Will (Noah Schnapp)'dir. Dizinin ilk sezonunda bu grubun bir üyesi olan Will esrarengiz bir şekilde ortadan kayboluyor. Yakın dostları Dustin, Mike ve Lucas dahil olmak üzere tüm kasaba Will'i aramaya koyulur. Bu üç arkadaş ormanda Will'i ararken karşılarına "psikokinetik" güçlere sahip olan Eleven ile karşılaşırlar. Mike, Eleven'ı eve götürerek saklar. Eleven Hawkins kasabında bulunan esrarengiz ve ölümlerle sonuçlanan birçok deneyin yapıldığı laboratuvardan kaçmıştır ve orada Eleven özel güçlere sahip olmuştur. Ancak deney yetkilileri Eleven'ı bulmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. 

  İkinci sezonda ise ilk sezondan tam bir yıl sonrasını konu alır ve Will'in kaybolmasının üzerinden bir yıl da geçse Will hala kayıptır. Ancak ailesi ve arkadaşları Will'in yaşadığına dair değişik bulgulara sahip olurlar. Ve olayların önemli kısmı buradan sonra başlar. Artık tüm kasaba bu deney laboratuvarının kaza sonrası yarattıkları tehlikenin içindelerdir. Peki ama bu tehlike nedir? İşte heyecanlı ve gerilimin tavan yaptığı dakikalar buradan sonra başlıyor.

  Oldukça heyecanlı ve gerilim dozu yüksek olan bu dizi son dönemde çok popüler oldu ve bu popüleriteyi sonun kadar hak ediyor bence. Netflix'in ikinci sezonun tüm bölümlerini aynı gün vermesi sonucunda benim gibi dizinin yakın takipçileri bu dokuz bölümü çok kısa sürede tüketti ve yeni sezonun çıkmasını iple çekiyor İkinci sezonun son bölümünde, son sahnelerinde verdiği görüntülerle devamının geleceğine göz kırptı. Umarım heyecanla beklediğim bu dizinin diğer sezonları bir an önce yayınlanır ve sizde umarım bu diziyi beğenirsiniz. 

  Şimdiden iyi seyirler... :")

2 yorum:

  1. tam benim tarzım bu akşam başlıyorum izlemeye tavsiye için teşekkürler

    YanıtlaSil
  2. Yorumunuz için teşekkür ederiz. İzleyip, değerlendirdikten sonra da yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler. :"))

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.