Film Önerisi: Flatliners

Flatliners

  Flatliners, 1990 yılında Joel Schumacher’in yönetmenliğini yaptığı kült bir yapımdır. 1 Aralık 2017 tarihinde aynı isimle yeniden vizyona giren bu film yönetmene ait bazı tartışmalı mesajlar barındırsa da oldukça özgün bir filmdir.


film önerisi
Flatliners

Geçmişteki Hatalarıyla Yüz Yüze Geldiler!

  Tıp Fakültesi'nde okuyan Courtney Holmes, ölümden sonra neler olacağına dair araştırmalar yapmaktadır. Hastaların öldükten sonra yeniden hayata dönmelerinden esinlenerek gerekli araştırmaları yapan Courtney`; arkadaşları Marlo, Sophia ve Rey'i, kalbini bir dakika durdurmaya ikna ederek tehlikeli bir deney başlatır. Amacı ölüm esnasında beyindeki fonksiyonları gözlemlemek, ölüm anında görülen beyaz ışık, mutluluk hissi gibi durumları deneyimlemek ve o andaki duygulara sebep olan şeyin ne olduğunu öğrenmektir. Courtney, kalbinin durdurulduğu sırada bilgisayardan beyin fonksiyonlarını kaydeder ve böylece bu duyguların neye sebep olduğunu açıklayabilecektir. Ölüm deneyimini yaşadıktan sonra 13 yıldır çalmadığı piyanosunu çalmaya başlayan ve bilgilerini daha hızlı hatırlayabilen Courtney'e diğer arkadaşları da özenir ve bu deneyimi yaşamak isterler. Fakat bu deneyim sadece o heyecanıyla ve beynin kendini yenilemesiyle kalmaz. Hepsinin fark ettiği şey, ölüm anında hayattaki en büyük pişmanlıklarını ve hatalarını görmeleridir. Bir süre sonra başlarına paranormal olaylar gelmeye başlar ve geçmişteki hataları peşlerine düşmeye başlar. Bundan kurtulmalarının tek yolu hatalarıyla yüzleşmeleridir.   Flatliners, başrollerde Ellen Page, James Norton, Nina Dobrev, Diego Luna ve Kiersey Clemons'u izlediğimiz Bilim Kurgu, Korku, Gerilim ve Dram türlerinde olan ABD yapımı bir filmdir.

IMDB Puanı: 6,6/10

  

  Çoğunlukla Gerilim ve Korku özelliğinde olduğunu düşündüğüm bu filmi izlerken sonunda neler olacağını merak ederek izledim. Film sizi tamamen kendi içerisine alıyor ve olayları izlerken sanki yaşıyormuş gibi bir hisse kapılıyorsunuz. Aynı zamanda konusu sebebiyle sizlerde farkındalık uyandırıp, kısa bir vicdan muhasebesi yapmanızı sağlıyor. Emin olun sizler de film bittikten sonra "Acaba benim geçmişteki en büyük hatam neydi?" diye düşünmeden edemeyeceksiniz. 

  Şimdiden iyi seyirler :'))

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.