Film Önerisi: Like Share Follow

Like Share Follow

  Popülaritesi son yıllarda oldukça artan ve halen artmaya devam eden YouTube örnek alınarak anlatılan bir filmdir. Ama asıl vurgulanmak istenen şey ise son yıllarda herkesin internet üzerinden istedikleri her şeye kısa zamanda ulaşmasıdır. Kuşkusuz ki her güzelliğin kötü bir tarafı vardır. Kullandığımız, sahip olduğumuz teknolojinin aslında ne kadar kötü sonuçlar doğurabileceğini anlatan bu filmin ana karakteri ise gün geçtikçe ünü artan YouTuber "Garret" tır.

film önerisi
Like Share Follow

Saplantılı Takipçiler!

  Her geçen gün artan takipçi kitlesi şu anlık Garret'ı her ne kadar mutlu etse de ileride başına büyük bela olacaktı. Takipçileri artık sık sık onlarca, yüzlerce hediye gönderiyordu ve bu hediyeler Garret için fazla değerli geliyordur. Manevi, maddi olarak büyük hediyeler göndermeye başlayan takipçileri artık biraz da olsa Garret'ı huzursuz ediyordu. Garret her gece online bir platformdan canlı yayın açıp ,oyunlar oynayıp takipçileriyle eğlenceli vakit geçiriyordu ve bu canlı yayından ismini sürekli görüp  yazışıp, tanıştığı "FanGirl" nickli bir takipçisi vardı. Garret bilmiyordu ki bu tanışma hiç düşünmediği sonuçlar yaratacaktı.

  2 milyon aboneye kadar ulaşan Garret'ın hızla takipçisi artıyordu. Garret sürekli postaneye hediyeleri almaya gittiğinden oradaki görevli ile tanışıp numarasını verir. Bir süre sonra gece bir mekanda takılan iki arkadaş geceyi Garret' ın evinde sonlandırıyor. Bu tanışıp, görüştüğü kişi ise hiç beklemediği, aklının ucundan bile geçmeyen birisi çıkar. Sonrasında ise olması gerekenden aşırı fazla saplantılı ve kıskanç olan bu kız Garret' ın başına büyük bir bela olur ve Garret'ı internet alemine rezil etmeye başlar. Hiç beklemediği durumlarla karşılan Garret tam kurtulduğunu düşünürken kendisini tekrardan hiç beklemediği başka bir belanın içinde bulur. 

  2017 yılında ABD' de piyasaya giren bu filmin yönetmenliğini "Glen Gers" yapmıştır. Başrollerini "Keiynan Lonsdale ve Ema Horvath" paylaşmıştır. 97 dakika süren bu filmin türü ise "Gerilim ve Romantik"tir. 

  Benim bu filmi önermemdeki sebep ise günümüzde birçok insanın bağımlı şekilde yaşadığı internet aleminin aslında ne kadar kötü sonuçlar doğurabileceğini görüp dış dünyaya biraz daha önem vermelerini istememdir. Umarım sizde bu filmi beğenirsiniz. Yorumlarınız bekliyorum.

  İyi seyirler... :"))


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.