Uygulama Önerisi: Memrise

Memrise

 Memrise yabancı dil eğitimi veren çok kaliteli, üzerinde çok çalışılmış, çok güzel tasarlanmış bir uygulamadır. Evet piyasada bir sürü buna benzer uygulama var ismini çokça duyurmuş başka başarılı uygulamalar da var ama bu uygulamanın onlardan birçok farkı var. En önemli farkı ise bu uygulamanın geliştirilmesinde "Dünya Hafıza Şampiyonu"nun da büyük bir rolü vardır. Diğer benzer uygulamaların aksine oyunlaştırılmış teması ve göz yormayan tasarımıyla çok anlaşılır ve güzel tasarım sahiptir.

uygulama önerisi
Memrise

 Görsel Ağırlıklı Eğitim!

  Memrise uygulamasında eğitimini almaya başlayabileceğiniz bir sürü dil var. Bunlar: Amerikan - İngiliz İngilizcesi, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca, İtalyanca, Japonca... İstediğiniz dili seçip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu dillerin de kendi aralarında seviyeleri var. Dersi aldığınızda ilk seviyeden başlayıp dersleri yapmaya başlıyorsunuz. 10 küsür seviye bulunmaktadır. Son seviyeye geldiğinizde eğitimini tamamlamış oluyorsunuz.

  Seçtiğiniz dersin içerisindeki seviyelerin de içinde ders sayısı vardır. Kimi 10 küsür ders içeriyorken kimi 50 küsür derse sahip. Uygulamayı açıp derse başladığınızda önce günlük hedefinizi belirliyorsunuz ve sonrasında derslerinize başlıyorsunuz. Uygulamanın verdiği derslerin içinde farklı kategoriler vardır. Bunların hepsini eğitim sırasında size sunuyor. Bunlar; Yerlisinden Öğren, Zor Kelimeler, Dinleme Becerileri, Klasik Tekrar gibi farklı kategorileri vardır. Ve neredeyse tümü görselleştirilmiş eğitimlerdir.


  Benim bu uygulamayı kullanmaya çeken ve diğer benzer uygulamalardan en büyük farkı "Yerlisinden Öğren" kategorisidir. Bu kategoride aldığınız derse ait kelimeleri ders sırasında o dili konuşan yerli halkla yapılmış küçük videolar ile size sunuyor ve ne dediğini soruyor. Derslerde yanlış yaptığınız kelimeleri veya cümleleri ders sonunda size "Zor Kelimeler" adında ders açıp sizin iyice pekiştirmenizi sağlıyor. 

  Ayrıca bu uygulamanın çok farklı bir özelliği daha var. Menüden Keşfet'e tıkladığınızda kameranız açılıyor ve kameranıza tuttuğunuz nesnenin İngilizce'sini size söylüyor. Bu gerçekten eğlenceli ve oldukça eğitici bir özelliğidir. 

 Sıkılmadan ve gerçekten size istediğiniz dili öğreten bu uygulama bu hizmeti için herkesin verebileceği çok cüzi miktarda ücret istiyor. Ben yabancı dil öğrenmek, geliştirmek istiyorum ama vaktim yok, kursa gitmek istemiyorum vs. diyorsanız kesinlikle bu uygulamayı bir an önce indirip öğrenmeye başlayın. Umarım uygulamayı beğenirsiniz. Yorumlarınız bekliyorum. :"))1 yorum:

  1. Daha önce üye olmuştum sanki ama adamakıllı kullanmamıştım. Şimdi tekrar bakıyorum.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.