Dizi Önerisi: The 100

The100

The 100; Kass Morgan'ın aynı isimli kitap serisinden uyarlama olan aksiyon, macera, bilim kurgu, dram türlerinde kıyamet sonrasını konu alan bir dizidir. Dizi 2014, ABD çıkışlı olup yönetmeni Bharat Nalluri'dir. Yapımcıları Gina Grolamo ve Dieter Ismagil, senaristi ise Jason Rothenberg'tir.

dizi önerisi
The 100

Nükleer Patlama Felaketi!

 97 yıl önce nükleer bir patlama sonucu yayılan radyasyon sebebiyle dünyadaki canlıların birçoğu ölmüş ve dünya yaşanılmaz bir hale gelmiştir. Radyasyon beraberinde yiyecek sıkıntısını da getirir. Hayatta kaldığı bilinen insanlar 12 farklı ülkede yaşamaktadır. Kalan son insanları bir araya getirmek, Ark isimli uzay istasyonlarını kurmak için tüm insanlar Başkan Jaha ile anlaşırlar ve toplam 400 kişi uzaya giderler. Ark istasyonunda yıllar içerisinde 3 nesil yetişmiştir ve kişi sayısı 4000e ulaşmıştır. Dolayısıyla kaynaklar hızla tükenmeye başlar ve yeni çözümler bulunması için mahkum olan 100 gencin bağışlanacağı açıklanır. Bağışlanan gençler dünyanın yaşanabilir bir yer olup olmadığını saptamaları ve bolca yiyecek olduğu düşünülen Weather Dağı'na çıkmaları için dünyaya gönderilir. Dünyaya gönderilirken bazı aksaklıklar sebebiyle dağın uzağına düşerler ve dünyada kalmak için kendi aralarında da rekabet başlar. Fakat tek sorunları kendi aralarındaki sürtüşmeler değil, aynı zamanda dünyada kalmayı başarıp yaşamlarına devam eden Dünyalılar ve dünyadaki bir çok tehlikeyle rekabet edeceklerdir.

 Dizideki karakterlerden de biraz bahsedecek olursak; 
      Thelonius Jaha, Ark'ın komutanıdır. Mantıklı ve çıkarcı kararlar verir ve disiplinlidir.
      Marcus Kane, Ark'ın kıdemli bir koruyucusudur. İyilikseverdir ve Jaha'nın sözlerine sıkı sıkıya bağlıdır.
      Abigail Griffin, Ark'ta bir doktordur. 
      Clarke, Abaigail'in kızıdır. Liderlik vasıfları çok iyidir ve kendine son derece güvenir. 
      Bellamy, Ark'taki nüfus artışından dolayı kardeşini istasyonda gizlice yaşatan ve dünyaya da gizlice getiren, kardeşi Octavia'ya çok bağlı olan bir karakterimizdir.
      Raven Reyes, elektrik üzerine iyi bir eğitim alan bir mühendistir.
      Lincoln, Dünyalı'ların şifacısıdır. Zor şartlara alışmıştır ve çok iyi bir savaşçıdır.

 Dizi ilk bölümüyle 19 Mart 2014'te yayınlanmaya başlandı. Başrollerde Isaiah Washington, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Eliza Taylor-Cotter, Marie Avgeropoulos, Bobby Morley, Lindsey Morgan, Ricky Whittle, Devon Bostick gibi isimler rol alıyor. Toplamda 4 sezonu yayınlanan dizinin 5. sezonunun 2018 yılının ilk aylarında yayınlanacağı açıklanmıştır. Dizinin IMDB puanı: 7.8'dir.

 The 100 bence her sezonunu oldukça merak uyandırıcı bir sezon finaliyle bitirdi. Dizinin her bölümü ve her sezonu oldukça sürükleyici ve merak uyandırıcı olduğu için ben diziyi soluksuz izliyorum ve her hafta diğer bölümün gelmesi için sabırsızlanıyorum. Sizler de eğer dizi arayışında iseniz soluksuz izleyeceğiniz bu diziyi şiddetle tavsiye ediyorum.

İyi seyirler :'))

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.