Film Önerisi: Berlin Sendromu (Berlin Syndrome)

Berlin Sendromu (Berlin Syndrome)

 Türkçe ismiyle Berlin Sendromu isimli film, "Melanie Joosten"in aynı isimli romanından uyarlanmıştır. 20 Ocak 2017'de "Sundance Fim Festivali"nde dünya prömiyerini gerçekleştiren bu film, aynı tarihte "Entertainment One" tarafından ilk gösterimi yayınlandı. "7. AACTA Ödülleri", "Dallas Uluslararası Film Festivali", "Sundance Film Festivali"ne en iyi film, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi senaryo dallarına aday olmuştur, ama hiçbirini kazanamamıştır. 

film önerisi, en iyi filmler
Berlin Syndrome


İlk Görüşte Aşk!

 Clare, Avustralya'lı bir fotoğrafçıdır, Orta Avrupa ve Sovyet mimarisine olan merakı onu Berlin'e sürüklemiştir. Almanya'da bu mimarilerin fotoğraflarını çekip bir kitap yayımlamak amacıyla ilk olarak Berlin'e gitmiştir. Berlin'de kitabı için fotoğraflar çekerken bir spor okulunda, İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Andi ile tesadüfen yolda karşılaşarak tanışırlar. Birkaç gün birlikte geçirdikten sonra bu ikilinin arkadaşlığı güçlü bir aşka dönüşür. Fotoğraf çekimlerine devam etmek için Berlin'den ayrılacakken, sırf Andi için biraz daha Berlin'de kalmaya karar verir. Tutkulu bir gece geçiren bu ikiliden Andi sabah uyanarak okula gider, Clare'yi ise eve kilitler. Döndüğünde ise onu tehlikelere karşı korumak için kilitlediğini ve yedek bir anahtarı eve bıraktığını söyler ancak eve anahtar bırakmamıştır. Başlarda bu durumdan rahatsız olmayan Clare, Andi ile aşk yaşamaya devam eder ta ki Andi, Clare'yi her gün kilitleyerek işine gidene dek. Bu durumdan rahatsız olan Clare, hapsedildiğini anlayınca evden kaçmanın bir yolunu aramaya başlayan Clare, Andi'nin tüm önlemleri aldığını fark eder ve Andi'yi bekler. Andi geldiğinde ise Clare'yi bağlayarak hapseder. Bakalım Clare, Andi'nin bu tuzağından kurtulabilecek mi?

 23 Haziran 2017 tarihinde vizyona giren bu film Avustralya yapımıdır. Cate Shortland'ın yönetmenliğini yaptığı bu filmde, başrolleri de Teresa Palmer ile Max Riemelt paylaşmıştır. Psikolojik gerilim türündeki bu film, 116 dakika sürmektedir. Berlin Sendromu'nun IMDb puanı ise 6.3'tür

 Benim bu filmi size önermemin sebebi, psikolojik gerilim türünü sevenlerin bu türde film bulmakta sıkıntı çekmesidir, tıpkı benim gibi. Olayların olması gerekenden fazla uzatılması dışında filmin metni ve oyuncuklar tam anlamıyla kusursuzdur. Umarım siz de bu filmi beğenirsiniz, yorumlarını bekliyoruz.

 İyi Seyirler... :"))

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.