Müzik Önerisi: Annenmaykantereit

Annenmaykantereit

  AnnenMayKantereit, 2011 yılında Almanya Köln'den çıkış  yapmış bir Alman rock müzik grubudur. Seslendirdikleri şarkılar hem Almanca hem de İngilizce'dir. AnnenMayKantereit'i diğer müzik gruplarından ayıran en büyük özellik grubun solisti "Henning May"dir. "Peki Henning May'in özelliği ne?" derseniz Henning'in sesi olması gerekenden fazla bariton ve pürüzsüzdür. Cüssesinden oldukça büyük, inanılmaz sesler çıkarabiliyor.

müzik önerisi, şarkı önerisi
AnnenMayKantereit


Grubu 2011'De Lisede Yıllarında Kurdular!

 AnnenMayKantereit ismi ise grubun üç kurucusunun soyadlarının birleşiminden oluşmuştur. 2011 yılında Almanya Sülz'deki "Schiller Lisesi"ndeyken kurdular. Grubun kuruluşunun ilk zamanlarında bu üç arkadaş kontrbasçı "Lars Lötgering" sayesinde, Köln'deki sokak müzisyenleri olarak bir caz dinletisinde sahne alma imkanı yakaladılar. 2013'te Köln' de bir partide dinleyicilerine duyurdukları ilk solo albümü yayınlamayı başardılar. Bu albümün bir kısmı sokakta kaydedildi. Ancak bu albüm artık mevcut değil. Şimdilerde ise kendi şarkılarını yayınladıkları bir "YouTube" kanalları var. 

 Ağustos 2014' te gruba bas gitarist olarak "Malte Huck" da dahil olmuştur. "Wohin du gehst" şarkısının video klibinin yayınlamasının ardından grup, Almanya içerisinde turneye çıktı. 2014 yılının yazlarında ise "Appletree Garden Festival", "Open Flair", "Reeperbahn Festivali" gibi birkaç tane daha büyük ve çok bilinen festivalde sahne alarak ünlerinin arttırdılar. Ardından 2014 yılının bitimine doğru Beatsteaks'in sponsorluğu ve Stadtrrandlichter Tour sporsonluğu ile "Clueso" eşliğinde çeşitli konserler verdiler. Son olarak ARD - Jugendprogramme' nin düzenlemiş olduğu Yeni Müzik Ödülleri'ne katıldılar.

2014 yılının son ayında ise grup, ünlü TV programı "Circus HalliGalli"ye konuk oldu. Sonrasında 2015 yılının başlarında grup tekrar turneye çıktı. 2015 yazında "Haldern Pop Festival" ve "Rock am Ring" gibi bilindik festivallerde sahne alarak tekrar isimlerinden söz ettirdiler. Almanya' da  bilinen "K.I.Z" rap grubu ile ismini Henning May' in verdiği "Hurra die Welt geht unter" isimli şarkıyı seslendirdiler. 2015 sonbaharına doğru ünlü müzik şirketi "Universal Music" ile anlaştılar. 16 Ekim 2015' te de albüm çıkararak turneye çıktılar. Bu turnede kapalı gişe sahnelenen sayısızca konser verdiler.

 2013 yılında "AMK" adlı albüm (şu an mevcut olmayan solo albüm), 2015 yılında "Wird Schon  İrgendwie Gehen" adlı albüm ve son olarak 2015 yılında "Oft Gefragt" albümünü yayınladılar.

  Benim bu grubu önermemin sebebi ise solist "Henning May"in olağanüstü sesidir. Alışılmışın dışında bir sese sahip olan Henning grubu diğer gruplardan farklı yapıyor. Bende sizin farklı olan bu grubu dinlemenizi öneririm. Umarım beğenirsiniz, yorumlarınızı bekliyoruz... :"))

1 yorum:

  1. Birkaç gündür karşıma sürekli çıkıyordu, güzel bir inceleme olmuş

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.