Müzik Önerisi: Sofi Tükker

Sofi Tükker

  Sofi Tukker grubu müziğin enerjisini "Duyusal, Ham, Enerjik, Eğlence" olarak tanımlayan iki kişilik bir gruptur. New York merkezli olan bu grubu "Sophie Hawley - Weld" ve "Tucker Halpern" kurmuştur. Gitarist Sophie ve davulcu Tucker'in bir şekilde New York'ta bir araya gelip müzik yapmaya başlamalarıyla "SOFI TUKKER" grubu ilk oluşumlarını başlatmıştır. Sophie ve Tucker'in oldukça farklı müzikal geçmişleri vardır. Tucker gençlik yıllarını profesyonel olarak basketbol oynamakla geçirmiş. Disco ve oldies tarz müzikler dinleyerek çocukluğunu geçirmiş bu yüzden davula hep merakı varmış. Sağlık sorunları nedeniyle basketbol oynamayı bırakmak zorunda kalan Tucker tüm hırsını ve enerjisini davul çalmaya vermiş. Tucker' in çeşitli müzik grubu oluşumu denemeleri de olmuştur.

müzik önerisi, şarkı önerisi
Sofi Tukker

"Drinkee" Şanslarının Döndüğü Şarkı Oldu!

 Sophie ise Almanya' da doğmasına rağmen küçüklüğünü Amerika'da geçirmiştir. Lise için Kanada'da yaşadıktan sonra da sıradaki eğitimi için İtalya'ya gitmiştir. Okumayı, öğrenmeyi çok seven Sophie sadece merak ettiği için Portekizce öğrenmek için Brezilya'ya gitmiştir. Brezilya'da aldığı altı aylık eğitim sırasında gitara merak sarmıştır. Sophie'nin oldukça çok eklektik bir müzik zevki vardır.

 Gördüğünüz gibi oldukça farklı yollardan müziğe ulaşan Sophie ve Tucker'in yolları bir süre sonra kesişmiştir. Kendilerini bu kadar uyum içinde bulmalarını da çok farklı yollardan geçip, müziğe ulaşmalarının etkisinin olduğunu söylemektedirler. Şu sıralar New York'ta müzik yapmakta olan Sofi Tukker grubu, eklektik etkileşimlerin etrafında dolanan gitar melodileri ve yüksek tempolu ve sesli davul melodileriyle yüksek enerjilerini her şarkılarında belli etmeye çalışıyorlar.

 8 Temmuz 2016 yılında "Soft Animals" isimli bir EP yayınlamışlardır. Bunların ardından da "Drinkee" , "Matadora" ve "Hey Lion" adlı şarkılar yayınlamışlardır.

 Benim Sofi Tukker grubunu önermemin sebebi ise hareketli şarkılara yeni bir soluk getirmeleridir. Kendilerine has küçük sahne şovları ve farklı enstrümanları olan bu grup son zamanlarda adlarından oldukça fazla söz ettirmeyi başardılar. Biz de onlara başarılarının devamını diliyoruz. Umarız siz de beğenirsiniz, yorumlarınızı bekliyoruz.

İyi Dinlemeler... :"))

1 yorum:

  1. Drinkee şarkısıyla tanıdığım ve çok beğendiğim bir şarkıcı 👍

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.