Müzik Önerisi: Little Mix

Little Mix

 Little Mix, eski adı Rhytmix olan ve 4 İngiliz kızdan oluşan bir gruptur. Grubun üyeleri en başta X-FACTOR ses yarışmasına tek başlarına katılmışlar fakat elemelerde başarı sağlayamamışlardır. Yarışmanın jüri üyelerinden Kelly Rowland, onların bir grup olarak daha başarılı olacaklarını düşünüp önermiştir. Sonrasında bir kız grubu şeklinde yarışmaya yeniden katılmışlar ve yarışmanın o seneki şampiyonu olmuşlardır.


müzik önerisi
Little Mix


En Çok Satışa Ulaşan Tek Kız Müzik Grubu!

 Little Mix üyelerini kısaca tanıyalım;
-Perrie Edwards; 10 Temmuz 1993 doğumlu bir İngilizdir. Yarışmaya katıldığı şarkı Alanis Morissette'nin şarkısı olan "You Oughta Know"dur.
-Jesy Nelson; 14 Haziran 1991, Londra doğumludur. Yarışmaya katıldığı şarkı Jazmine Sullivan'ın şarkısı olan "Bust Your Windows"dur.
-Leigh -Annie Pinnock; 4 Ekim 1991, Buckinghamshire doğumludur. Yarışmaya katıldığı şarkı Rihanna'nın şarkısı olan "Only Girl"dir.
-Jade Thirlwall; 26 Aralık 1992, Tyne and Wear doğumludur. İdolü ise Beyonce'dir.

 Little Mix; 21 parçalık ilk albümü olan "DNA"yı 2012 yılında, 12 parçalık "Salute" adlı albümünü 2013 yılında, 4 parçalık "Salute EP" albümünü 2014 yılında, 16 parçalık "Get Weird" adlı albümünü 2015 yılında, 12 parçalık "Glory Days" adlı albümünü 2016 yılında yayınladı. Little Mix'in son albüm 5 ayda dünya çapında 1 milyon sattı ve Little Mix 500.000 saf satışa ulaşan ilk ve tek kız grubudur.

 Genel olarak Pop, R&B, HipHop ve Rock türlerinde şarkılar söyleyen ve coverlar yapan, 4 genç ve başarılı kızdan oluşan bu grubu ben gerçekten çok sevdim. Hem sahne şovları, danslarıyla hem de sesleriyle dinlerken ve izlerken resmen büyüleniyorsunuz. Buraya tıklayarak diğer müzik önerilerimize göz atabilirsiniz. Umarım sizler de beğenirsiniz. Keyifli dinlemeler :'))

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.