Müzik Önerisi: Zara Larsson

Zara Larsson

 Zara Larsson 16 Aralık 1997 Solna - İsveç doğumlu şarkıcı ve söz yazarıdır. 2008 yılından beri aktif şarkıcılık yapan Larsson R&B, pop ve elektropop türünde şarkılar üretiyor.

zara larsson
Zara Larsson

Pop'un Yükselen Yıldızı!

 Zara Maria Larsson 10 yaşındayken katıldığı "Got Talent"in İsveç versiyonu "Talang" isimli şarkı yarışmasını kazandı. Dört yıl sonra TEN müzik grubu ile 
sözleşme imzaladı ve ilk albümü olan EP'i Ocak 2013'te piyasaya sürdü. Albümdeki ''Uncover'' şarkısı kısa sürede İskandinavya'da müzik listelerini alt üst etti. Larsson Nisan 2013'te Epic Records ile üç yıllık sözleşme imzaladı ve bu şekilde dünyada tanınmaya başladı. Larsson, David Guetta ile birlikte Euro 2016 Fransa resmi şarkısı "This One's For You" seslendirdi. Larsson 2017 yılında ilk uluslararası albümünü "So Good" ile yayımladı ve UK Album Chart'ta ilk yedi de yer aldı. Albümde dikkat çeken ve en bilinen şarkıları; "Lush Life", "Ain't My Fault" ve "Symphony"dir.

 Zara Larsson Temmuz 2015 MNEK ile birlikte ''Never Forget You'' şarkısını çıkardı. Şarkı kısa sürede çoğu ülkede müzik listelerinde ilk 5'e girdi. Şubat 2016'da ise Tini Tempah ile ''Girls Like'' şarkısını çıkardı. 11 Aralık 2017'de Nobel Barış Ödülleri'nde John Legend ile birlikte sahne aldı.

 Zara Larsson 2017 ve 2018'de Grammys'de "Yılın Sanatçısı" ödülünü kazandı.
2016 ve 2017'de MTV Müzik Ödüllerin'de "En İyi İsveçli Şarkıcı" ödülünü kazandı.

 Zara Larsson'u önerme sebebim son zamanların en iyi çıkış yapan sanatçılarından biri olması. Genç şarkıcı hem sıcakkanlı, hem güzel, hem de kaliteli müzik yapıyor. Bu faktörler de kısa sürede müzik sektöründe adından söz edilmesini sağladı. Özellikle ''Symphony'' ve ''Ain't My Fault'' şarkılarını dinlemenizi öneririm. Buraya tıklayarak diğer müzik önerilerimize göz atabilirsiniz. Umarım sizler de beğenirsiniz. İyi dinlemeler :'))

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.