Dizi Önerisi: Altered Carbon

Altered Carbon

 Bugünkü dizi önerimiz "Altered Carbon" alıştığımız, bildiğimiz Dünya'da değil, farklı bir ütopya'da geçiyor. Aynı isimle yayınlanan çizgi romandan esinlenerek beyaz perdeye yansıtılan bu film, insanların karakterlerini ve ruhlarını yeni farklı bedenlere transfer edebildiği bir gelecekte geçiyor. Netflix bu işte ne kadar iyi olduğunu ve kaliteli işler yapmaya devam ettiğini tekrardan kanıtlamış oldu. Aynı zamanda Game Of Thrones'un da ilk üç sezonundan daha fazla bütçe harcanan bu film, bence türünün en iyisi.

Dizi önerisi, yabancı dizi
Altered Carbon


Buzda Geçen 250 Yıl!

 Buz içinde donuk bir halde tam 250 sene geçirdikten sonra yeni bir vücutta uyanan mahkum, tekrar özgür kalmak için akılalmaz işler yapıyor. Dizinin geçtiği gelecekte beden ölümlerinin önüne geçilmiştir. Beynimizdeki tüm verileri bir diske aktardıktan sonra, beynimiz dahil bedenimizde oluşacak tüm zararlar etkisiz hale gelir. Aynı zamanda bu teknoloji, bedenler arasında gezinmeye de imkan sağlıyor. Boynumuzun arkasına yerleştirilen bir disk sayesinde bu imkanlar sunulurken, bu diski korumadığınız zaman bu teknolojiden mahrum oluyorsunuz. Bunun dışında çok zenginseniz eğer, bu teknoloji kendinizi gökyüzünde barınan uydulara yedekleme imkanı da sunuyor. Sayısız, çeşitli gezegene yayılan insanlık, tüm bu teknolojiye rağmen hala sömürüye devam eder. Bir insanın iyi-kötü hırsını durdurabilecek tek şey ölüm olduğu için, ölümden korkmayan insanlık bu hırsı kötü emellere alet ediyor.

 2 Şubat 2018 tarihinde, tüm dünya ile eşzamanlı olarak Netflix'te yayınlanan bu dizi şimdilik 10 bölümlük 1 sezondan oluşuyor. Bölümler ise aşağı yukarı 50-55 dakika sürüyor.

 Benim bu diziyi önermemin sebebi, insanlığın ölümden korkmadığında nasıl bir hal aldığını görmenizi istememdir. Ölümsüzlüğün olduğu bir yerde, en iyi insan dahi korkunç işler yapabilir. Altered Carbon'da kısaca ölümsüzlüğün insan doğasındaki etkisini anlatıyor. Buraya tıklayarak diğer dizi ve film önerilerimize de göz atabilirsiniz. Umarım sizde bu diziyi beğenirsiniz, yorumlarınızı bekliyoruz. 

 İyi seyirler... :"))

1 yorum:

  1. Türk dizileri de şunlar gibi az bölümlü ve kaliteli olsa ne izlenir ya

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.