Dizi Önerisi: The Big Bang Theory

The Big Bang Theory

 Bugünkü dizi önerimiz türünün en iyi örneklerindedir. Bu dizi 10 seneyi aşkın bir süredir Amerikan kanallarında boy gösteren bir sitcom komedidir. Türk dizilerinden ve uzun süreli diziler sizi sıkıyorsa eğer bu dizi tam sizlik. Güncel olayları sürekli olarak konu alan bu dizinin bölümleri 20-30 dakika sürmektedir. Süresi kısa olduğu için daha tadını yeni almışken birden sonlanmasının ardından dizinin yeni bölümü için adeta gün sayıyorsunuz.


The Big Bang Theory

Stephen Hawking'in Konuk Olduğu Dizi!

 Leonard ve Sheldon üstün zekalı iki arkadaş olup, en büyük zevkleri kuantum fiziğini araştırmaktır. Asosyal olan bu iki arkadaş güzel bir kızla tanışırlar ve büyük patlama gerçekleşir, dizi de bu karşılaşmanın ardından yaşananları konu almaktadır. "Penny" isimli bu kız apartmanlarında yan daireye taşınmıştır, zekalarıyla ve bir takım çekicilikleriyle bu kızı tavlamaya çalışan arkadaşlar acaba başarılı olabilecek mi? Tabii dizi sadece bu konu ile sınırlı değil, Dünya gündemini meşgul eden hemen hemen tüm konuları ele alan bu dizinin bir bölümüne geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz ünlü bilim insanı "Stephan Hawking" de konuk olmuştur.

 "Chuck Lorre" ve "Bill Prady" tarafından yaratılan bu dizi, ilk olarak 24 Eylül 2007 tarihinde Amerika'nın CBS kanalında yayınlanmıştır. Kaliforniya'nın Pasadena şehrinde geçen bu dizide beş ana karakter vardır. 11 sezondan oluşan bu dizinin yaklaşık 250 bölümü vardır. Bu dizinin IMDb puanı ise 8.3'tür.

 Benim bu diziyi önermemin sebebi ise uzun sıkıcı diziler yerine kısa ve mizahı yüksek bu diziyi izlemenizin sizi daha mutlu hissettireceğini düşünmemdir. Buraya tıklayarak diğer dizi ve film önerilerimize de göz atabilirsiniz. Umarım siz de bu diziyi beğenirsiniz, yorumlarınızı bekliyoruz.

 İyi Seyirler...

1 yorum:

  1. En sevdiğim diziler arasında bulunan her dönem izlenebilecek ve her dönem komik olan bu diziyi önererek birçok insanın da tanımasına sebep ollduğun için teşekkürler Öneri Ajandam. Diğer tüm önerileri de merakla bekliyor ve takip ediyor olacağım.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.