Film Önerisi: Kızıl Serçe (Red Sparrow)

Kızıl Serçe (Red Sparrow)

 Bugünkü film önerimiz Kızıl Serçe, "şimdilik" 2018'in en çok konuşulan filmlerinden biri olmuştur. Bu film "Jason Matthews"in aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Vizyona girdiği ilk günden beri yoğun bir ilgi gören bu film, vizyona gireli 1 ay olmadan tam 109,271,441 $ hasılat etmiştir. Böyle giderse bu hasılatı birkaç kez daha katlayacak gibi gözüküyor.

Film Önerisi, Filmler
Kızıl Serçe (Red Sparrow)


Gelecek Hayalleri Yıkılır!

 Filmin başrolünde olan Dominika'yı hayata bağlayan iki tutku vardır. Bunlardan birisi annesi, diğeri ise baledir. Ancak geçirdiği talihsiz bir kaza sonucunda baleye veda etmek zorunda kalır. Gelecekte kurduğu tüm hayalleri suya düşen Dominika, başka alanlara yönelir. Dominika kendisi gibi üstün yetenekli gençlere zihinlerini ve bedenlerini silah olarak kullanmayı öğreten "Sparrow School" a katılır. Ancak bu eğitim beklediğinden çok sadistçe ve zorludur. Dominika her şeye göğüs gererek eğitimi tamamladığında, bu eğitimin şimdiye kadar ki en tehlikeli öğrencisi olur. Dominika, aldığı bu eğitimle geçmişiyle yüzleşmek ister ama sevdiği herkesin hayatı tehlikededir. Amerikalı CIA ajanı "Nathaniel Nash" ise kendisine güvenebileceğini söyler ve Dominika'ya karşı güven kazanmak için elinden geleni yapar. Kumpaslara ve her türlü zorluğa göğüs geren Dominika, acaba bu psikolojik savaşı kazanabilecek mi?

 2 Mart 2018 tarihinde vizyona giren bu film ABD yapımıdır. "Francis Lawrence"nin yönetmenliğini yaptığı bu filmin başrollerinde "Jennifer Lawrence", "Joel Edgerton" ve "Matthias Schoenaerts" yer almıştır. 140 dakikalık bu film "Dram", "Gizem" ve "Casusluk" türündedir. Filmin IMDb puanı ise 6.8'dir.

 Benim bu filmi önermemin sebebi ise her ne olursa olsun pes etmeden kendi bildiği yoldan giden Dominika'yı örnek almanızı istememdir. Kendi doğrularınız, sizi her zaman doğru bir yola çıkartmasa da, kendinizden emin bir şekilde yolunuza devam edersiniz. Buraya tıklayarak diğer film önerilerimize de göz atabilirsiniz. Umarım siz de bu filmi beğenirsiniz, yorumlarınızı bekliyoruz.

 İyi Seyirler... :"))

1 yorum:

  1. Jennifer Lawrence varsa ben de varım :) süper bir tavsiye olmuş sabırsızlıkla bekleyeceğim. Ama şunu söylemeliyim ki imdb biraz hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim.Önerileri merakla bekliyoruz. Anasayfadaki manşet olayınız da efsane olmuş.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.