Film Önerisi: Lucy

Lucy

Bugünkü film önerimiz, standart bir insanın beyninin sadece yüzde 10'unu kullandığı aforizmasını konu edinmiştir. Bu oranın artması durumunda o kişinin sahip olabileceği güçleri ve yapabileceklerinin sınırını gösteren bu film alışılmışın dışında olduğundan oldukça beğeni topladı. Tabii bunun diğer sebeplerinden biri de "Scarlett Johannsson"ın oldukça başarılı oyunculuğudur. 40 milyon dolar bütçeyle çekilen bu film 11 katından daha fazla kazanarak 463 milyon dolar hasılat elde etmiştir. 

Lucy


Amacı Beyninin Yüzde Yüzünü Kullanabilmek!

 Lucy Taipei'de bir taraftan çalışıp bir taraftan okuyan bir Amerikalı kadındır. Taipei, Tayvan'ın başkenti olup suça batmış yer altı dünyası mafyalar, sokak çeteleri ve işbirlikçi polisler tarafından yönetilmektedir. Bu yeraltı dünyasının en büyük kaynağı ise uyuşturucu ticaretidir. Lucy, erkek arkadaşının da onu etkilemesiyle uyuşturucu kuryeliğine başlar. İçerisinde ne olduğu hakkında hiçbir fikri olmadığı bir çantayı Koreli uyuşturucu baronlarına götürür. Ancak kendini bir tuzağın içinde bulan Lucy'nin karnına son derece tehlikeli, yeni piyasaya sürülen bir sentetik uyuşturucu yerleştirilir. Lucy gibi birkaç kişi karınlarında bu uyuşturucuyu teslim edilecek yere güvenle götüreceklerdi ama beklenmedik bir olay yaşanır. Lucy'nin karnına yerleştirdikleri paket patlar ve tüm uyuşturucu vücuduna yayılır. Bu uyuşturucu Lucy'nin vücudunda beklenmedik olaylara sebep olur. Lucy akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme gibi türlü insanüstü yeteneklere sahip olur. Tüm algıları açılan Lucy, beyninin gittikçe daha fazlasını kullanmaya başlar. Git gide beyninin daha fazlasını kullanan Lucy'yi bu yolun sonunda acaba ne bekliyor?

 8 Ağustos 2014 tarihinde vizyona giren bu film Fransız yapımıdır. "Luc Besson"un yönettiği bu filmde hepimizin tanıdığı iki isim "Scarlett Johannsson" ve "Morgan Freeman" oynamıştır. "Bilim Kurgu" ve "Aksiyon" türündeki bu filmin süresi 89 dakikadır. Filmin IMDb puanı ise 6.2'dir.

 Benim bu filmi önermemin sebebi de herkesin bildiği bu aforizmanın gerçek olduğu takdirde nasıl olaylar yaşanabileceğini bilmenizi istememdir. Buraya tıklayarak farklı kategorilerde film önerilerimize de göz atabilirsiniz. 2.si de çıkması beklenen bu filmi umarım siz de beğenirsiniz, yorumlarınızı bekliyoruz.
 İyi Seyirler... :"))

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.