Film Önerisi: Mucize (Wonder)

Mucize (Wonder)

 Bugünkü film önerimiz, size dış güzelliğin aslında ne kadar lüzumsuz olduğunu aşılıyor. Dış görünüşünde doğuştan sorun olan Aggie Pullman okula, insanların içine girerek hayatında büyük bir adım atıyor. 90. Oscar Ödülleri'ne "En İyi Makyaj" ve "En İyi Saç Tasarımı" dallarında aday olan bu filmin Dünya çapındaki hasılatı 300 milyon dolara ulaşmıştır.

Film önerisi, wonder filmi
Mucize (Wonder)


Esas Güzellik Derinin Altındadır!

 Doğuştan suratında deforme olan Auggie Pullman, 5. sınıfa geçmek üzere olan bir çocuktur. Doğuştan beri sayısız ameliyat olmasına rağmen suratı halen diğer insanlara göre oldukça farklıdır. Auggie bu yaşına kadar hiç okula gitmemiş, evde sadece ailesinden eğitim alarak büyümüştür. Dışarı çıktığında ise farklı görüntüsünden rahatsız olduğu için hep astronot kaskıyla dolaşmış ve insanlarla bu şekilde iletişim kurmuştur. Civardaki tüm çocukların gittiği okul olan Beecher'a gitmeye başlayan Auggie, okuldaki çocukların tepkisinden çekinmiştir. Diğer çocuklardan farklı bir görünüme sahip olan Auggie, bu yaşına kadar okula gitmemiş olmasına rağmen acaba okuldaki çocuklarla anlaşabilecek miydi? 

 24 Kasım 2017'de vizyona giren bu film ABD yapımıdır. "Stephen Chbosky"nin yönettiği bu filmin başrollerinde "Jacob Tremblay", "Owen Wilson" ve "Izabela Vidovic" vardır. "Dram" ve "Aile" türündeki bu filmin süresi 113 dakikadır. Filmin IMDb puanı ise 8.0'dır.

 Benim bu filmi önermemin sebebi ise diğer insanlardan farklı görünüme sahip insanların aslında nasıl bir yaşam sürdüğünü görmenizi istememdir. Farklı olmak hiçbir zaman onların tercihi olmadı, tek fark ise toplum tarafından dışlanmalarıydı. Buraya tıklayarak farklı kategorilerdeki diğer film önerimize de göz atabilirsiniz. Dış görünüşten ziyade asıl güzelliğin derinin altında olduğunu vurgulayan bu filmi umarım sizde beğenirsiniz, yorumlarınızı bekliyoruz.

 İyi Seyirler...


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.