Film Önerisi: O (It)

O (It)

 Bugünkü film önerimiz dünyaca ünlü korku roman yazarı "Stephen King" in aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Bu film sayısız gişe rekoru kırarken, tüm dünyada 700 milyon dolardan fazla hasılat etti. Tüm zamanların en kârlı kokru filmi olarak tarihe geçerken aynı zamanda en yüksek puan alan korku filmleri arasında da yer almayı başardı. Net kârı 293 milyon dolar olan bu filmin ikinci bölümünün 6 Eylül 2019'da yayınlanması planlanıyor.

Film önerisi, korku filmleri
O (It)


Okulda Dışlanan 7 Çocuğu Hedef Aldı!

 Bu film Maine'nin küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğun başından geçen olayları ele alıyor. Bu yedi arkadaş okullarında dışlanan ve ergenlikle boğuşan bir gruptur. Bir yandan hayatın getirdiği sorunlarla, bir yandan ergenliğin getirdiği duygusallıkla boğuşan bu gruba Pennywise isimli palyaço görünümlü bir canavar musallat olur. Kurbanların korkularına göre şekil değiştirebilen bu palyaço, bu 7 çocuğa hayatlarının en kötü zamanlarını yaşatmaya başlar. Artık hayatın verdiği sıkıntıların yerini, hayatta kalma mücadelesi yer almıştır. Çocuklar acaba kendilerinin zaaflarından yararlanan bu palyaçodan kurtulabilecekler mi?

 15 Eylül 2017'de vizyona giren bu film ABD yapımıdır. Yönetmen koltuğuna "Andy Muschietti"nin oturduğu bu filmin başrollerinde bu yedi çocuk vardır. 135 dakika süren bu filmin türü "Korku", "Gerilim" ve "Dram"dır. Filmin IMDb puanı ise 7.5'tir.

 Benim bu filmi önermemin sebebi ise alışılagelmiş korku filmlerinden farklı olmasıdır. Zaten dünya çapında bu konuda adını duyurmuş olan Stephen King'in kitabından uyarlanması da bunun kanıtıdır. Buraya tıklayarak farklı kategorilerdeki film önerilerimize de göz atabilirsiniz. Umarım siz de bu filmi beğenirsiniz, yorumlarınızı bekliyoruz.

 İyi Seyirler.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.