Film Önerisi: Yeşil Cehennem (The Green Inferno)

Yeşil Cehennem (The Green Inferno)

 Bugünkü film önerimiz macera ve gerilim sevenler için bir biçilmiş kaftan olmasının yanında daha çok film izlemeyi sanat olarak görenler için pek iç açıcı olmayabilir. Pazar sineması tadındaki bu film, 1980 yılındaki "Cannibal Holocaust" filminin bir uyarlamasıdır. Film ile ilgili birkaç garip detay var, bunlar ise; filmin yönetmeni filmde oynayan kabilenin gerçekten ilkel bir kabile olduğunu söylemiştir. Bu kabile filmin ne olduğunu bilmediği için yönetmen kabileye bir film izletmiş, kabile üyeleri de bu işe olumlu bakmış ve film çekme tekliflerini kabul etmiş. Diğer ilginç bir detay ise kabile üyeleri film çekimi bittiğinde yönetmene teşekkür amacında 2 yaşında bir bebek hediye etmiştir. Ancak yönetmen tabii ki de kibar bir şekilde bu teklifi reddetmiştir.

Film önerisi, filmler
The Green Inferno

Vahşi Bir Kumpas!

 Bir grup Amerikalı doğasever öğrenci, yok olma tehlikesi yaşayan ilkel bir kabileyi kurtarmak için New York'tan Peru'ya gider. İlkel kabilenin bulunduğu alanda doğalgaz rezervlerinin bol olması sebebiyle Peru'lu yatırımcılar burayı bir maden olarak görür, ormanı ve kabileyi katletmek için Amazon ormanlarına şantiye kurup işe atılırlar. Amerikalı öğrenciler ise zor yollardan geçerek Amazon'a gider ve kendilerini zincirlerle iş makinelerine bağlarlar. Telefonları ile tüm Dünya'ya canlı olarak bu anları yansıtan öğrenciler amaçlarına ulaşmıştır. Sonrasında ise öğrenciler bir helikoptere bindirilerek şehre geri gönderilmek üzere yola çıkarlar. Ancak beklenmedik bir şey gerçekleşir, bu firmanın kendilerine kumpas kurduklarını ve uçaklarına ateş açtıklarını düşünürken uçak sert bir şekilde ormana çakılır. İlkel ve yamyam kabilenin yerleşim alanına düşen öğrenciler, bu kabileden kurtulmak için ellerinden geleni yaparlar. Ancak bu yamyam kabileden kurtulmak düşündükleri kadar da kolay değil. Acaba bu doğasever öğrenciler başlarını bu beladan nasıl kurtaracak?

 16 Ekim 2014'te vizyona giren bu film ABD yapımıdır. "Eli Roth" un yönetmenliğini yaptığı bu filmin başrolünde "Lorenza Izzo" oynamıştır. 103 dakikalık bu film "Gerilim", "Korku" ve "Macera" türündedir. Filmin IMDb puanı ise 5.3'tür.

 Benim bu filmi önermemin sebebi ise vahşi yaşamın acımasız yüzünü görmenizi istememdir. Buraya tıklayarak diğer film önerilerimize de göz atabilirsiniz. Boş vaktinizde çerez niyetine izleyeceğiniz bu filmi umarım beğenirsiniz, yorumlarınızı bekliyoruz.

 İyi Seyirler... :"))

2 yorum:

  1. Hakan Çelik5 Nisan 2018 11:15

    5.3'ü hak etmeyen bir film puanının daha yüksek olması gerekirdi

    YanıtlaSil
  2. çok güzel bir öneri filmi az sonra izleyeceğim önerilerinizi çok beğeniyorum ve sitenizi takip ediyorum

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.