Müzik Önerisi: Kadebostany

Kadebostany

  Kadebostany, 2008 yılında İsviçre'de kurulmuş bir pop müzik grubudur. İlk olarak "The National  Fanfare of Kadebostany" ismiyle kurulan grup sonradan ismini "Kadebostany" olarak kısaltmıştır. Grubun kurucusu Kadebostan, kendini Kadebostany Cumhuriyeti'nin başkanı olarak tanımlıyor. Kadebostan bu cumhuriyeti, dünyayı müziğiyle fethetmek için ve özgür olabilmek için kurduğunu belirtiyor.


müzik önerisi
Kadebostany

"Türk-Yunan Ezgileri'nden Esinleniyoruz."

 Kadebostan bir ropörtajında bazı şarkılarını eski şarkılardan esinlenerek yaptığını ve şarkılarına dünya çapında bir marş olabilecek gözüyle baktığını belirtmiştir. Türk ve Yunan şarkılarında ortak bulunan bir ezgi ile yaptığı "Maybe The War Is Over" şarkısında "Üsküdar'a Gider İken" şarkısından esinlenmiştir.

 Kendine has tarzı olan Kadebostany, konserlerinde oldukça güçlü bir performansa sahip. Genellikle üniformalarıyla boy gösteren Kadebostan ve sahne arkadaşları sizlere oldukça büyük bir göz zevki verecek. Türkiye tarafından da ilgi gören ve birçok kez konser veren Kadebostany, hayat felsefelerinin evrensel etkisi olan şeyler yaratmak olduğunu söylüyor.


 Ben özellikle Castle In The Snow, Palabras, Early Morning Dreams şarkılarını çok beğeniyorum. Müziği yaşam felsefesi haline getiren ve kaliteli müzik yapabilmek için hırsla, azimle yeni şarkılar üreten; kendi cumhuriyetini kuran bu gruba müzik yolunca başarılarının devamını diliyorum. Buraya tıklayarak diğer müzik önerilerimize de göz atabilirsiniz. Umarım sizler de beğenirsiniz. İyi dinlemeler :'))

5 yorum:

 1. guzel bir iş guzel biseyler begndım

  YanıtlaSil
 2. güzel bir iş yapmıslar begendım emeginize saglık saygılar

  YanıtlaSil
 3. Adamı hintlilere benzettim. İsviçreli mi hocam yoksa tahmin ettiğim gibi orada yaşayan hintli mi ? :D

  YanıtlaSil
 4. Oldukça güzel bir anlatım olmuş.İyi çalışmalar dilerim.Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 5. guzel bır paylasım devamını beklıyoruz

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.