Film Önerisi: Dehşet Kapanı (The Cabin in the Woods)

Dehşet Kapanı (The Cabin in the Woods)

 Bugünkü film önerimiz korku ve gerilim filmi sevenlerin gönlünde adeta taht kuracak. Çıktığı tarihte büyük ilgi gören bu film, özgün senaryosuyla izleyenlere kendini sevdirmeyi başarmıştır. Çekimleri 3 seneye yakın süren bu filmin maliyeti yaklaşık 30 milyon dolardır. Ancak bu film bu maliyete karşılık olarak dünya çapında 70 milyon dolara yakın bir hasılat elde etmeyi başarmıştır.

Dehşet Kapanı (The Cabin in the Woods)

5 Öğrenci, 1 Gizemli Kulübe!

 5 üniversite öğrencisi orman içinde göle yakın bir yerde tatil yapmaya karar verir. Yola çıkıp keşif yaparken ormanın derinliklerinde terk edildiğini düşündükleri bir kulübe bulurlar. İlk başta onlar için her şey güzel başlar, ücretsiz konakladıkları bu kulübede göle girerler, parti yaparlar, içip eğlenirler. Ancak bu kulübede bir şeylerin ters gittiğini anlamaları çok geç olmayacaktır ve o saatten sonra kulübede bir ölüm kalım savaşı başlar. Ölümcül bir zombi ailesinin huzurunu kaçırıp, uykusundan uyandıran bu 5 kafadar bu kulübeye geldikleri için çok pişman olacaktır. Acaba bu 5 arkadaş bu ölümcül kulübeden kurtulmayı başarabilecek mi?

 27 Nisan 2012'de vizyona giren bu film ABD yapımıdır. "Drew Goddard"ın yönettiği bu filmin başrollerinde "Kristen Connolly", "Chris Hemswoth", "Anna Hutchison", "Fran Kranz" ve "Jesse Williams" oynamıştır. 95 dakika süren bu film "Korku", "Gerilim", "Komedi" ve "Macera" türündedir. Filmin IMDb puanı ise 7.0'dır.

 Benim bu filmi önermemin sebebi ise alışılagelmiş korku filmlerinden farklı olmasıdır. Mizahi yönü de olan bu korku filmi sizi korkuturken yer yer de gülümsetecek. Buraya tıklayarak diğer film ve dizi önerilerimize de göz atabilirsiniz. Umarım sizde bu filmi beğenirsiniz, fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

 İyi Seyirler... :"))

6 yorum:

 1. imdb 7 olsa da saçma sapan bir film izlemenizi önermem. Başka filmlerden korku teması kopyalayıp bir şeyler denemişler. Sonuç 0.

  YanıtlaSil
 2. 2012 yılında vizyona girmiş. merak ettim hiç gözüme çarpmamıştı daha önce ama siz tavsiye ediyorsanız mutlaka deneyeceğim bigün akşam.İsmi dehşet kapanı ama sanırım romantik sahneler de var.

  YanıtlaSil
 3. İlk defa gördüğüm bir film.. Önerinizden ötürü izleyeceğim. Merak ettim doğrusu...

  YanıtlaSil
 4. bende merak ettim bugün izleyeceğim güzel bir filme benziyor

  YanıtlaSil
 5. konusu çok sıradan gibi geldi ama imdb puanı yüksek... izlemekte yarar var...

  YanıtlaSil
 6. Bu akşam izleyecek bir film arıyordum, imdadıma yetiştiniz. Korku filmi kaliteli bulunmuyor, inşallah güzeldir. İzledikten sonra ikinci yorumumu yaparım.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.