Film Önerisi: İz (Pokot)

İz (Pokot)

 Bugünkü film önerimiz kendine özgü senaryosuyla izleyenlerin gönlünü kazanan "İz (Pokot)"'dir. "67. Berlin Uluslararası Film Festivali" ve "90. Oscar Ödülleri"ne aday olan bu film bu ödülleri kazanamasa da "Berlin Film Festivali"nde  Gümüş Ayı ödülünün sahibi olmayı başardı. 1 Milyon Dolar hasılat eden bu film Polonya'nın çekilen en iyi filmleri arasında yer aldı.


film önerisi, dram filmleri
İz (Pokot) - Dram Filmleri

Kasabadaki İnsanlar Bir Bir Ölmeye Başlar!

 Polonya'nın güneybatısındaki dağlık Klodzko Vadisi'nde yaşayan Janina, astroloji tutkunu, vejeteryan ve hayvan hakları savunucusudur. Emekli olduğundan beri kasabada öğretmenlik yapan Janina, dağ evinde tek başına huzurlu bir hayat sürmektedir. Ancak bir gece iki köpeğinin de ortadan kaybolması Janina'nın huzurunu bozmuştur. Ardından komşusunu da ölü bulan Janina, ortada bir tuhaflık olduğunu anlar ve araştırmaya başlar. Çok geçmeden kasabada esrarengiz ölümler devam ederken, Janina bazı ipuçları bulur. Katilin kim olduğunu hakkında bir sürü ipucu toplayan Janina'ya kimse inanmaz çünkü kasabadaki kolluk kuvvetleri ve halk hiçbir iz bulamamıştır.

 24 Şubat 2017'de vizyona giren bu film Polonya yapımıdır. "Agniezka Holland" yönettiği bu filmin başrollerinde "Agniezka Holland""Jakub Gierszal" ve "Katarzyna Herman" oynamıştır. "Suç""Dram" ve "Gizem" türündeki bu filmin süresi 128 dakikadır. Filmin IMDb puanı ise 6.4'tür.

 Benim bu filmi önermemin sebebi ise işlenen cinayetlerin gizeminin sizi de düşünmeye teşvik etmesidir. Kendine özgü senaryosuyla oldukça akıcı giden bu film, boş zamanınızı değerlendirebileceğiniz en iyi aktivite olabilir. Buraya tıklayarak  diğer film ve dizi önerilerimize de göz atabilirsiniz. Umarım siz de bu gizem dolu filmi beğenirsiniz, düşüncelerinizi mutlaka yorumlarda bize bildirin.

 İyi Seyirler... :"))

4 yorum:

 1. Çok etkileyici bir film gibi duruyor.. Vaktim olursa izleyeceğim :D

  YanıtlaSil
 2. İz filmi tür olarak bana yakın duruyor. İzlenecekler Listeme ekledim. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 3. güzel bir filme benziyor bugün izleyeceğim fırsat bulabilirsem

  YanıtlaSil
 4. Duygusal, öfkeli ve agresif bir film diyebilirim. Genel itibariyle pek beğenmedim. 5 üzerinden en fazla 2,5.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.