Film Önerisi: Para Avcısı (The Wolf Of Wall Street)

Para Avcısı (The Wolf Of Wall Street)

 Bugünkü film önerimiz yaşanmış bir hikayeyi konu alan "Para Avcısı"dır. Bu film, filmin yönetmeninin en çok izlenen filmi olurken gişede tam 392 milyon dolar hasılat etmeyi başarmıştır. 2013 yılının en yüksek gişe yapan 17. filmi olan Para Avcısı eleştirmenlerden cinsel içerik, küfür ve uyuşturucu kullanımının çok olması nedeniyle olumsuz yorumlar alsa da oldukça eğlencelidir.

film önerisi, komedi filmleri
Para Avcısı (The Wolf Of Wall Street)

Amerikan Borsasını Dolandırdı!

 Filmimizin ana karakteri Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir iş adamıdır. Daha çok para kazanmak ve harcamak hırsıyla Amerikan Wall Street bankasını dolandırdı. Bu bankada komisyoncu olan Jordan, daha sonra "Stratton Oakmont" adında bir yatırım şirketinde CEO oldu. Bu şirket sayesinde Jordan birçok yatırımcıyı aldatarak, paralarını almıştır. Gün içerisinde hesaplarını milyonlarca dolarla doldurup, gecesinde tüm parayı harcayan Jordan adeta para harcama makinesine dönüşüyor. Her gece uyuşturucu kullanan, fahişelerle ilişkiye girip lüks hayat süren Jordan'ın oldukça pis bir hayatı vardır. Ancak Jordan'ın çöküşü yaptığı bu illegal işlerden dolayı çok yakındır. Amerikan borsasında komisyoncu olarak çalışan Jordan Belfort'un biyografisinden esinlenen bu film oldukça ilginçtir.

 7 Şubat 2014'te vizyona giren bu film ABD-İngiltere ortaklığı ile çekilmiştir. "Martin Scorsese"nin yönettiği bu filmin başrollerini "Leonardo DiCaprio", "Jonah Hill" ve "Margot Robbie" paylaşmıştır. "Biyografi", "Komedi" ve "Suç" türündeki bu film tam 180 dakika sürmektedir. Filmin IMDb puanı ise 8.2'dir. 

 Benim bu filmi önermemin sebebi ise gerçek hayatta inanması güç, garip hikayelerin olduğunu görmenizi istememdir. Oldukça eğlenceli ve aynı zamanda dramatik olan bu film izleyen bir çok insanın aklına kazınmıştır. Buraya tıklayarak farklı kategorilerdeki film ve dizi önerilerimize de göz atabilirsiniz. Umarım siz de bu eğlenceli filmi beğenirsiniz, görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.
 İyi Seyirler... :"))

1 yorum:

  1. Artık eskiler arasına girdi ama her dönem en iyilerim arasında yer alabilecek nitelikte bir film. teşekkürler yeni önerileri sabırsızlıkla bekliyor olacağız..

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.