Film Önerisi: Paranoid Park

Paraoid Park

 Bugünkü film önerimiz aykırı yönetmenin aykırı düşüncelerini konu edinen film "Paranoid Park". Filmin adı Portland'teki kaykaycıların en beğendiği ve en uğrak yer olan Paranoid Park (Punk Park)'tan gelmektedir. Aykırı yönetmen Gus Van Sant, Amerikan okullarında artan şiddet sorununu ele aldığı 2003 yapımı film "Fil" den sonra bu kez de ergenlerin hayatını konu edinen bu filmi yönetmiştir. Blake Nelson'ın bestseller romanından uyarlanan bu film sinemada çok ilgi görmeyerek sadece 5 milyon dolar küsür hasılat elde etmiştir.

Dram Filmleri
Paranoid Park - Dram Filmleri

Faili Meçhul Cinayet!

 Ergenlik çağını dolu dolu yaşayan ve bu agresifliğini kaykay sürerek üzerinden atan Alex, bir gece kaza sonucu bir güvenlik görevlisini öldürür. Bu olayın ardından başının büyük belaya gireceğini ve sorunlar yaşayacağını düşünen Alex bu konuyu kimseye açmamaya karar verir. Bu olayların ardından yaşananları konu edinen film oldukça gerilim ve gizem dolu. Acaba Alex, başına açtığı bu beladan düşündüğü gibi kurtulabilecek mi yoksa yaptığı işi eline yüzüne mi bulaştıracak.

 21 Mart 2008'de Türkiye'de vizyona giren bu film "Fransa" ve "ABD" yapımıdır. "Gus Van Sant"ın yönettiği bu filmin başrollerinde "Gabe Nevins" ve "Taylor Momsen" yer almıştır. "Suç", "Dram" ve "Gizem" türündeki bu filmin süresi 85 dakikadır. Filmin IMDb puanı ise 6.7'dir.

 Benim bu filmi önermemin sebebi ergenlik çağındaki bir çocuğun hayatını tüm gerçekliğiyle anlatmış olmasıdır. Gerilim ve gizemin had safhada olduğu bu filmi bir çırpıda izleyeceğinize eminim. 2018'in en başarılı korku filmlerinden "Sessiz Bir Yer (A Quiet Place)" film önerimize veya beyninin yüzde yüzünü kullanıp olağanüstü güçlere sahip olan "Lucy" adlı film önerimize isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Umarım sizde bu filmi beğenirsiniz, düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. 

 İyi seyirler... :"))

2 yorum:

  1. Güzel film önerileri herkese tavsiye ederim.

    YanıtlaSil
  2. paraoid park gerçekten çok güzel bir film herkesin izlemesini tavsiye ederim.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.