Film Önerisi: Yaban (Wild)

Yaban (Wild)

 Bugünkü önerimiz günümüzdeki bir çok insanın vahim durumunu konu edinen film "Yaban (Wild)". Günümüzdeki insanların çoğu hayatın akışına kapılıp anı yaşamak yerine rutin işlerini yapmak mecburiyetinde kalıyor. Filmdeki karakterimiz ise dış dünyayla iletişimini tamamen koparıp yalnız başına ona iyi geleceğini düşündüğü bir yürüyüşe çıkıyor. Filmdeki iki kadın başrol oyuncusu da "2014 Oscar Ödülleri"ne "En İyi Kadın Oyuncu" dalında aday gösterilmiştir. Aynı zamanda Wild, 50 milyonu aşkın hasılatıyla iyi bir ticari başarı da elde etmiştir.

Dram Filmleri
Yaban (Wild) - Dram Filmleri

1100 Mil Doğa Yürüyüşü!

 Cheryl Strayed'in Wild kitabından uyarlanan bu film hayata bakış açınızı değiştirecek. Kitabın ana oyuncusu olduğu gibi filmin de başrol oyuncusu Cheryl Strayed'tir. Cheryl çok sevdiği annesinin ölümünden sonra büyük bir travma yaşamıştır, uyuşturucu bağımlısı olmuştur ve hatta evliliğini sonlandırıp iyice hayatı boşverip kendi kendini yok etmeye başlamıştır. Cheryl kaba tabiriyle boka batmış hayatını idame ettirirken birden radikal bir karar alır. Bu kararın başrolleri annesinin ve geçmisinin hatıralarıdır. Bu radikal karar ise "Doğa Yürüyüşü"dür. Cheryl Amerika'nın en uzun zorlu ve hatta oldukça tehlikeli bölgelerinden "Pasifik Crest Yolu"nda yürüyüş yapmaya karar verir ve çantasını sırtlandığı gibi yola koyulur. Daha önce hiç doğa yürüyüşü yapmayan Cherly tam 1100 millik bir yola baş koymuştur. Oldukça macera dolu geçecek bu yolculuk acaba onun tekrar hayata bağlanamsına yeterli olacak mı?

 6 Şubat 2015'te vizyona giren bu film ABD yapımıdır. "Jean-Marc Vallee"nin yönettiği bu filmin başrollerinde "Reese Witherspoon", "Laura Dern" ve "Thomas Sadoski" yer almıştır. 115 dakika süren bu film "Macera", "Biyografi" ve "Dram" türündedir. Filmin IMDb puanı ise 7.1'dir.

 Benim bu filmi önermemin sebebi anı yaşamanızı hayatın çok kısa olduğunu çok güzel bir şekilde anlatmış olmasıdır. Filmi izledikten sonra eminim kafanıza taktığınız dertlerin ne kadar gereksiz olduğnu düşüneceksiniz. 2018'in en başarılı korku filmlerinden "Sessiz Bir Yer (A Quiet Place)" film önerimize veya beyninin yüzde yüzünü kullanıp olağanüstü güçlere sahip olan "Lucy" adlı film önerimize isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Umarım sizde bu macera ve dram dolu filmi beğenirsiniz, düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın. 

 İyi Seyirler... :")) 

2 yorum:

  1. Güzel Bir film e Benziyor izlemek lazım Birde bilim Kurguda yenilmezler tek gecerim

    YanıtlaSil
  2. keşke bende bu güzel doğa yürüyüşüne katılabilsem ama askerde o kadar çok yol yürüdüm ki , pek gözüm kesmiyor

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.