Müzik Önerisi: The Cardigans

The Cardigans

 Bugünkü müzik önerimiz zamanlarında oldukça popüler olan ancak şuan o kadar da aktif olmayan grup "The Cardigans". Yaptıkları şarkılarla 90'ların sonu 2000'lerin başında uluslararası tanınır oldular. Aynı zaman da YouTube'ta da milyonları aşkın izlenmelere sahip bu grubun yaptığı müziklerin tarzı epey geniş bir yelpazeye sahip.

Müzik Önerisi, lovefool
The Cardigans - Müzik Önerisi

Romeo  ve Juliet Filmi Onlara Ün Kazandırdı!

 The Cardidans, 1992 yılında İsveç'in güneyinde bulunan küçük bir sahil kenti olan "Jönköping"te kuruldu. 5 kişiden oluşan The Cardigans'ın müzik tarzı albümden albüme hatta şarkıdan şarkıya değişmektedir. Öyle ki bazı şarkıları İndie tarzındayken bazıları 60'lar pop tarzındadır hatta bazen Rock'a kadar büyük bir değişim de göstermiştir. 1994 yılında ise müzik piyasasına "Emmerdale" isimli albümleriyle resmi bir giriş yaptılar. Bu albüm bulundukları ülkede ve Japonya'da çok beğenildi, grupta bu sayede müzik dünyasına sağlam bir temel atmış oldu. Ancak ikinci albümleri olan Life'ı 1995 yılında yayınladıklarında aynı randımanı yakalayamadılar. The Cardigans bunun ardından 1998 yılında "Gran Turismo", "Erase/Rewind", "My Favourite Game" ve "First Band On The Moon" isimli singlelarını yayınlayarak uluslararası tanınır oldular. Bu single'lar grubun dönüm noktası oldu. Ancak grubun tanınmasında en büyük rol oynayan şarkı "Lovefool"dur. Lovefool "Romeo ve Juliet" film müziği olduğu için ve birçok sanatçının bu şarkıya cover yapması "The Cardigans"a  büyük bir popülerlik kattı.

 Benim bu grubu önermemin sebebi özgün ve gerçekten farklı şarkılar yaratmalarıdır. Özellikle "Lovefool" isimli parçasını bir an önce dinlemenizi öneririm, şarkıyı beğeneceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Genç ve başarılı isim "Shawn Mendes" müzik önerimize veya farklı tarzlarıyla müzik dünyasına yeni bir soluk getiren "Serebro"  müzik önerimize isimlerinin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Umarım sizde bu grubu beğenirsiniz, düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın. 

 İyi Seyirler... :"))

6 yorum:

 1. ilk defa dinledim çok güzelmiş teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Harika müzik. sesi çok güzel teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. 70 ler gibi geldi bana. The Cardigans - Lovefool güzel şarkıymış.

  YanıtlaSil
 4. Bağımlısı oldum gerçekten. Sabahtır dinliyorum ya

  YanıtlaSil
 5. The cardigans grubunu my favourite game şarkısıyla tanımıştım gerçekten çok güzel bi grup

  YanıtlaSil
 6. müzik önerileri nize uyarak the cardigans grubu nu dinledim oldukça iyi müzik yapıyorlar. Teşekkürler oneriajandam

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.