Pratik Bilgi Önerisi: Ayakkabı Kokusu Giderme

Ayakkabı Kokusu Giderme

 Bugünkü önerimiz yine "Pratik Bilgiler" serimizden bir öneri olan "Ayakkabı Kokusu Giderme". Popüler kültürün bir parçası olan modaya bir çoğumuz ayak uydurmaya çalışırken yeni yeni eşyalara sahip oluyoruz. Son dönemlerde de bu sahip olduğumuz eşyalar arasında en pahalısı da genelde ayakkabılarımız oluyor. Yüzlerce lira verdiğimiz ayakkabılarımızın kokmasını eminim hiç kimse istemez. Hal böyle olunca ortaya alternatif çözümler çıkıyor. Bizde bunlardan en pratiğini sizlerle paylaşacağız.

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?
Pratik Bilgi Önerisi - Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?


1 Gecede Kokulara Elveda!

 Ayakkabılarınızın temiz kokması için öncelikle ayak sağlığınızın da tam olması gerekiyor. Örneğin çoraplarınızı her gün farklı giymelisiniz. Bu hem ayak hem de ayakkabı sağlığınız için çok önemli. Bunun dışında yazın ince çorap giymeniz ayağınızı ferah tutacak ve terlemesini de önleyecektir. Dolayısıyla bir miktar kokuyu da azaltmış olacaksınız. Bu gibi ufak ayrıntılara da dikkat etikten sonra ayakkabınızı ilave yöntemlerle kokudan arındırabilirsiniz. Bugünkü önerimizin kahramanı ise yine "Karbonat". 

 Bu çözüm için ihtiyacınız olan malzemeler birkaç yemek kaşığı karbonat ve biraz tuz. 

 Öncelikle ayakkabınızın tabanını kaplayacağını düşündüğünüz miktarda karbonatı bir kaseye dökün. Sonra ise içine birkaç tutam tuz ilave edip bu ikiliyi iyice karıştırın. Bundan sonrası ise çok basit. Kokusunu gidermek istediğiniz ayakkabınızın tabanına bu karışımı serpiştirin ve 1 gece beklemeye bırakın. 1 gece bekledikten sonra ayakkabınızdaki karışımı silkerek tamamen temizleyin. Karbonat ayakkabı içindeki nemi emerek ayakkabınızı kokudan arındırmış olacaktır. Bu uygulamayı ayda birkaç kere tekrar edip ayakkabı kokunuzu koruyabilirsiniz. Ayakkabınıza parfüm, deodorant gibi sıvı şeyler sıkmanız ayakkabınızı nemlendirerek daha çok koku yapacağı için lütfen bunları yapmayın.

 Benim bu pratik bilgiyi önermemin sebebi ayak ve ayakkabı sağlığınızı korumanızı istememdir. Buradaki linkten "Kolay Diş Beyazlatma" önerimize göz atıp ağız ve diş sağlınız hakkında da bilgi alabilirsiniz. Umarım siz de bu faydalı bilgiden yararlanırsınız. Bu bilgileri uyguladığınız takdirde düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi lütfen bizimle paylaşmayı unutmayın. 

4 yorum:

  1. Gerçekten süper bir yer herkese tavsiye ederim. Fırsatı kaçırmayın.

    YanıtlaSil
  2. Gerçekten bu iş büyük sorun harika paylaşım olmuş emeğinize sağlık

    YanıtlaSil
  3. Son derece güzel bir paylaşım olmuş.Emeğinize sağlık.İyi günler dilerim.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.