DiziFilm

Dizi Önerisi: Bir Soygun Dizisi – La Casa De Papel

Zekice Kurgulanmış Bir Soygun Dizisi

La Casa De Papel

 ”La Casa de Papel” “Alex Pina” tarafından yazılmış gerilim ve suç türündeki İspanyol dizidir. Anteta3 kanalı için hazırlanan dizinin daha sonra Netflix tarafından yayın hakları alınmıştır. İlk sezonu 13, ikinci sezonu 6 bölümden oluşuyor.
Dizi Önerisi
La Casa De Papel – Dizi Önerisi

Kusursuz Bir Soygun Planı!

 Profesör kod adıyla bilinen kimliği gizli bir adamın yıllarca üzerinde çalıştığı dünyanın en büyük darphane soygununu gerçekleştirme vakti gelmiştir. Soygun için özel olarak seçtiği kişileri beş aylık bir eğitim sürecinden geçirir. Planla ilgili tüm ayrıntılar beş ay içinde sekiz kişilik bu grup tarafından bir hata olmaması için ders gibi işlenir. Soygun sırasında herkes tanınmamak için bir Salvador Dali maskesi takar ve bir şehir ismi seçip kod adı olarak kullanır.
 
 Soygun planı kadar soygunu gerçekleştirenlerde hatasız olmak zorundadır. Fakat bu mümkün olmadığı için diziyi izlenir kılan da bu. Soygun sırasında ki psikolojik durumlar ve rehinelerin soyguna karşı refleksleri işi daha da zora sokuyor ve grup içinde beraber yaşadıkları beş ayda birbirlerinden hoşlanan da var rehinelere karşı bir şeyler hisseden de var. Gün geçtikçe rehineler de sürü psikolojisinden çıkarlar ve kaçmanın yollarını aramakla kalmayıp soygunculara dahi saldırmaya başlarlar. Dışarıda olayla ilgilenen polislerde içeriye askeri gücü sokup bütün bu çileyi durdurmak isterler ama rehineler canlarından olacak diye bu ihtimali en sona saklarlar. Ünlü polis müfettişi ise olayla ilgilenirken hiç aşık olmaması gereken birisine aşık olur ve işler çıkmaza girer.
 
 Netflix tarafından yayınlanmaya başladıktan sonra tüm dünyada izlenme sayısı artan dizinin oyuncuları ise (Berlin) Pedro Alonso, (Tokyo) Ursula Corbero, (Rio) Miguel Herran, (Nairobi) Alba Flores, (Denver) Jaime  Menendez Lorente, (Moskova) Paco Tous, (Helsinki) Darko Peric, (Oslo) Roberto Garcia, (Profesör) Alvaro Morte ve (Müffettiş Raquel Murillo) Itziar Ituno’dur. IMDB puanı ise 8.6’dır.
 
 Benim diziyi önermemdeki neden senaristin harika şekilde yazdığı plan ve karakterlerin harika oyunculuğu. Dizi o kadar güzel akıyor ki biten bölümün tadı ağzınızda kalıyor. Bazı mantık dışı olaylar bile izlerken dizinin içinde yoğuruluyor ve size bir sıkıntı vermiyor. Başlangıçta benim gibi sıradan bir soygun dizisi sanıp yanılmadan bir an önce izlemenizi öneririm.
 
İyi seyirler…
 
Etiketler
Daha Fazla Göster

Öneri Ajandam

Her geçen gün, gelişerek sizlere kaliteli önerilerimizi sunmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Sizde önerilerinizi burada görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. :")

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı