avrupa yakası evden eve nakliyat

Bilim KurguDiziDramFilmGerilimGizem

Dizi Önerisi : Netflix Dizisi – The OA

Netflix Yapımı Bilim Kurgu Dizisi!

The OA

 Bugünün dizi önerisi çok beğeni toplayan müthiş bir Netflix bilim kurgu dizisi olan “The OA”. Özellikle diğer bir Netflix dizisi olan Stranger Things dizisini beğenen kişilerin zevklerine hitap edecek bir dizidir. Buraya tıklayarak Stranger Things önerimize de göz atabilirsiniz.

Dizi Önerisi : Netlix Dizisi - The OA
Dizi Önerisi : Netlix Dizisi – The OA

 


7 Yıl Boyunca Kayıp Bir Genç Kız!

 Görme engelli bir kız olan Prierie, bundan tam 7 yıl önce anıdan ortadan kaybolmuş ve 7 yıldır nerede olduğu hakkında hiçbir fikri yoktur. Birden bire ortaya çıkmış ve bir köprüden atlayarak intihar girişiminde bulunmuş fakat başarısız olmuştur. Şans eseri kurtulan Prierie hastaneye kaldırılmış ve tedavisine başlanmıştır fakat kimseye kendiyle ilgili bilgi vermez. Kızlarının köprüden atladığını gören ailesi hastaneye gelir ve kızlarının durumunu görünce çok şaşırırlar. Kaybolmadan önce gözleri görmeyen kızları artık görüyordur ve adının Prierie değil, OA olduğunu söylüyordur. Prierie kaybolduğu 7 yıl boyunca yaşadıklarını ailesine veya FBI’a anlatmamakta kararlıdır. Acaba 7 yıl boyunca Prierie’in başına neler geldi?

  16 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan bu dizi ABD yapımıdır. Zal Batmanglij ve Brit Marling‘in yönetmenliğini yaptığı bu dizide, başrolleri aynı zamanda yönetmelenliğini yapan Brit Marling, Betty Gabriel, Jason Isaacs, Scott Wilson gibi isimler paylaşmıştır. Bilim kurgu, gizem türündeki bu Netflix dizisinin her bir bölümü yaklaşık 75 dakika sürmektedir. Dizi şimdilik 1 sezon ve 8 bölümden oluşmaktadır. The OA dizisinin IMDb puanı ise 7.7‘dir. 

 İlk sezonu yayınlandıktan sonra izleyici tarafından çok beğeni toplayan dizi geçen sene verdiği bir kararla ikinci sezonuyla çok yakın bir zamanda yine Netflix üzerinden yayınlanmaya devam edecek ve dizi toplamda 5 sezon sürecek. Size bir sezonu bir günde bitirtebilecek kadar akıcı olan bu diziyi şiddetle tavsiye ediyorum. Buraya tıklayarak diğer dizi ve film önerilerimize göz atabilirsiniz. Bizlere destek olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edip, yorum yapmayı unutmayın.
 
Şimdiden iyi seyirler :’))
Etiketler
Daha Fazla Göster

Öneri Ajandam

Her geçen gün, gelişerek sizlere kaliteli önerilerimizi sunmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Sizde önerilerinizi burada görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. :")

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı