BiyografiFilm

Film Önerisi: Elton John’un Hayatı – Rocketman

Pop Müziğin Starı

Rocketman

Bugünün film önerisi efsanevi bir müzisyen olan Elton John’un hayatını konu edinen film “Rocketman”. Hepimizin bildiği gibi son zamanlarda biyografik filmler hızla artmakta ve bizlere toplumda yer edinmiş sanatçıları daha iyi tanıma şansı vermekte. Sadece yabancı şarkıcılar değil ülkemizde de bu filmler yer almaktadır ve buna en güzel örnek Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı Müslüm filmidir. Yine başarılı bir müzisyenin hayatına kısa bir yolculuk yapacağımız bu filmi isterseniz daha yakından inceleyelim.

Film Önerisi: Elton John'un Hayatı - Rocketman
Film Önerisi: Elton John’un Hayatı – Rocketman

SüperStarlığa Adım Adım!

Rocketman, doğum adı Reginald Kenneth Dwight olan fakat hepimizin Elton John olarak bildiği İngiliz şarkıcı, beste yazarı ve piyanistin hayatını konu alan bir filmdir. Filmde hep birlikte 1970’lerden günümüze uzanan ve yaklaşık 20 yıldır pop dünyasına damgasını vuran Elton John’un hayatının bir bölümüne tanıklık ediyoruz. İzlerken Elton John’un Royal Müzik Akademisi’ni başarılı bir şekilde bitirmesinin ardından starlık basamaklarını adım adım çıkmasına şahit olacaksınız. Sonrasında ise söz yazarı Bernie Taupin ile yollarının kesişmesi ve daha nice detayı görsel bir şölen eşiliğinde zevkle izleyeceksiniz.

14 Haziran 2019′da vizyona giren bu film ABD yapımıdır. Dexter Fletcher‘in yönetmenliğini yaptığı bu filmin başrollerinde Taron Egerton, Jamie Bell, Richard Madden gibi isimler yer almıştır. Biyografik, müzikal türündeki bu filmin süresi 121 dakikadır.Filmin IMDb puanı ise 7.6‘dır.
Bu filmi önermemin sebebi, popüler olan bu biyografik filmlerin sevdiğimiz sanatçıları daha yakından tanıma fırsatı edinmemizi sağlamalarıdır. Bu filmler sayesinde büyük başarıya ulaşmış ve geniş kitlelere başarılarını gösteren bu insanların hangi aşamalardan geçip yükseldikleri bize birer ders niteliğindedir ve özellikle araştırma yapmayı sevmeyenler için bu filmler hem eğlenip hem öğrenecekleri güzel birer kaynaktır. Bu başarılı yapımı umarım sizler de beğenirsiniz. Netflix’in 2019 yılına girmeden piyasaya sürdüğü ve en çok izlenen Netflix filmi olan Bird Box film önerimize ve Google’ın geliştirdiği fotoğraf düzenleme ve shop yapma uygulaması Snapseed uygulama önerimize göz atmak isterseniz üzerilerindeki linklere tıklamanız yeterli olacaktır. Bizi desteklemek için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve içeriğimizin altına yorum bırakabilirsiniz.
Şimdiden İyi Seyirler…  :”))
Etiketler
Daha Fazla Göster

Öneri Ajandam

Her geçen gün, gelişerek sizlere kaliteli önerilerimizi sunmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Sizde önerilerinizi burada görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. :")

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı