Bilim KurguFilmGerilimKorku

Film Önerisi: Öldüren Sis (The Mist)

Birden Bire Dünya'yı İstila Eden Dev Böcekler

Öldüren Sis (The Mist)

 Bugünkü önerimiz macera tarzında gerilim ve korku filmi Öldüren Sis (The Mist). Bu film 1980’lerde Stephen King’in aynı isimli bilim kurgu-gerilim türündeki korku romanından uyarlanmıştır. Ancak yönetmen filmin sonunu romandakinden daha karanlık olacak şekilde uyarlamıştır. Ayrıca vizyona girdiği tarihi ele alırsak 60 milyon dolara yakın hasılat yapması o döneme göre muazzam bir başarıdır.

Korku Filmleri
Film Önerisi: Öldüren Sis (The Mist) – Korku Filmleri

Bir Süpermarket, 2 Karşıt Görüş!

 Tutucu insanlar ve onlarla çelişen özgür düşünceli insanların yaşadığı bir kasabada günün birinde kuvvetli bir fırtına çıkar ve ardından koyu ve kalın bir sis tabakası tüm kasabayı kaplar. Göz gözü görmeyecek duruma geldiği için dışarıda olan insanlar süpermarkete akın etmiştir. Ancak bunun normal bir sis olmadığını içerisinde esrarengiz yaratıkların olduğunu David isimli karakterimiz çok geçmeden anlamıştır. Bu yaratıklar bu dünyaya ait olmayan ölümcül ve korkunç yaratıklardır. Tek kurtuluşları marketteki herkesin bir beyin olarak düşünüp beraber hareket etmesidir. Ancak bu alışılagelmemiş doğa olayının üzerine insanlar tedirgin olup iki farklı görüşe ayrılmıştır. Bir tarafta tanrının intikam almak için bu yaratıkları gönderdiğini düşünenler, bir tarafta bunun tam aksi görüşe sahip insanlar vardır. Tam da bu sırada David’in aklına bir soru takılmıştır onu gerçekten korkutan şey dışarıdaki canavarlar mı? Yoksa arkadaşı, komşusu bildiği insanların tutarsız davranışları mı? 
 
 29 Şubat 2008‘de vizyona giren bu film ABD yapımıdır. “Frank Darabont”un yönettiği bu filmin başrollerinde “Thomas Jane” ve “Laure Holden” yer almıştır. 126 dakika süren bu film “Korku”, “Bilim Kurgu” ve “Gerilim” türündedir. Filmin IMDb puanı ise 7.2‘dir.
 
 Benim bu filmi önermemin sebebi ise insan canının tehlikede olduğu ortamda bile bir grup insanın birlik olamadığını güzel bir şekilde işlemiş olmasıdır. Oldukça akıcı ve sürekli sizi geren bu film türünün en başarılılarındandır. 2018’in en başarılı korku filmlerinden “Sessiz Bir Yer (A Quiet Place)” film önerimize veya beyninin yüzde yüzünü kullanıp olağanüstü güçlere sahip olan “Lucy” adlı film önerimize isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Umarım sizde bu filmi beğenirsiniz, düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın. 
 
 İyi seyirler… :”))
Etiketler
Daha Fazla Göster

Öneri Ajandam

Her geçen gün, gelişerek sizlere kaliteli önerilerimizi sunmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Sizde önerilerinizi burada görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. :")

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı