BiyografiDramFilm

Film Önerisi: The Pursuit Of Happyness

Olumlu Tarafı Görmenizi Sağlayacak Film

Umudunu Kaybetme

 Bugünkü film önerimiz The Pursuit Of Happyness (Umudunu Kaybetme) izleyen bir çok insanın hayatına yeni bir yön kazandırmıştır. Bu film “Chris Gardner”ın biyografisini ele almaktadır, kitaba fazlasıyla bağlı kalan bu film, neredeyse kitaptaki tüm anılara bağlı kalmayı başarmıştır. Bu filmde Gardner’ı canlandıran Will Smith, Oscar ve Altın Küre Ödüllerinde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülmüştür.

Film Önerisi
The Pursuit Of Happyness – Film Önerisi

 


Her Zaman Bir Umut Vardır, Yeter Ki Siz Görmek İsteyin!

 İyi bir baba ve iyi bir eş olmak için sürekli çabalayan Chris Gardner, son zamanlarda iki yakasını bir araya getirememektedir. Ailesine iyi bakmak ve ayakta tutmak için çok çabalamasına rağmen Christopher’ın annesi (Chris’in eşi) maddi zorluklara daha fazla dayanamayarak evini, eşini ve çocuğunu terkeder. Zaten iş ve maddi açıdan sıkıntı çeken Chris’i bir de ev sahibi evden çıkartır, yeni bir eve yerleşmeye maddi imkanı olmayan baba ve oğul düşkünler evi, tuvalet, otobüs durakları gibi geceyi geçirebilecekleri her yerde kalmaya başlarlar. Çektiği tüm bu sıkıntılara rağmen Chris Gardner, babalık görevinden hiç taviz vermeyerek bu görevini hep özenle ve sevgiyle yerine getirmeye devam eder ve oğlunun kendisine duyduğu sevgi ve güven sayesinde önüne çıkan tüm engelleri bir bir aşmaya başlar. Acaba Chris, bu zorlu günlerin üstesinden gelebilecek mi?
 2 Mart 2007‘de vizyona giren bu film ABD yapımıdır. “Gabriele Muccino”nun yönettiği bu filmin başrollerini “Will Smith” ve “Jaden Smith” paylaşmıştır. “Biyografi” ve “Dram” türündeki bu filmin süresi 117 dakikadır. Filmin IMDb puanı ise 8.0‘dır.
 
 Benim bu filmi önermemin sebebi ise önünüze çıkan engeller her ne olursa olsun bir şekilde aşılabilir olduğunu görmenizi istememdir. Her sorunun mutlaka bir çıkış kapısı vardır, önemli olan onu bulmak için çabalamaktır. Buraya tıklayarak farklı türdeki dizi ve film önerilerimize de göz atabilirsiniz. Umarım siz de bu filmi beğenirsiniz, yorumlarınızı bekliyoruz.
 
 İyi Seyirler… :”))
Etiketler
Daha Fazla Göster

Öneri Ajandam

Her geçen gün, gelişerek sizlere kaliteli önerilerimizi sunmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Sizde önerilerinizi burada görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. :")

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı