Müzik

Müzik Önerisi: Dua Lipa Kimdir – Dua Lipa

Son Dönemin Yıldızı

Dua Lipa

Son dönemlerin en çok konuşulan ismi Dua Lipa, 22 Ağustos 1995 tarihinde doğan Arnavutluk – İngiliz asıllı şarkıcı, kısmen mankendir ve şarkı yazarıdır. Boyu 173 cm olan Lipa’nın kilosu 58 kg’dır ve burcu aslandır. Dua Lipa’nın ilk ismi olan “Dua” Arnavutça bir kelimedir ve bu kelimenin anlamı “Seni seviyorum”, “İhtiyacım var”, “İstiyorum” gibi anlamlara gelmektedir. Dua Lipa’nın ailesi Kosova’dan etnik Arnavutlardır. Dua Lipa “Sylvia Young Theatre School”da eğitim almıştır. 2008 yılında Londra’dan bağımsızlığını ilan eden Kosova’ya ailesi ile birlikte göç eden Dua Lipa, 2010 yılında iken tekrardan Londra’ya dönen Dua Lipa bu sefer ailesiyle değil de arkadaşlarıyla beraber yaşamaya başlamıştır. Londra’ya dönme amacı ise müzik kariyerine adım atmaktır. Ancak 2011 yılında Dua Lipa manken yapmaya tekrar başlamıştır.

Müzik Önerisi: Dua Lipa
Müzik Önerisi: Dua Lipa

14 Yaşında Şarkılarını Coverlayıp Yayınladı!

 Babası eski zamanlarda bir Rock şarkıcısı olduğu için Dua Lipa babasının şarkılarını dinleyerek büyüdü. 14 yaşında “Christina Aguilera” ve “Nelly Furtado” Dua Lipa’nın idolleri olduğu için bu şarkıcıların coverlarını yapıp YouTube üzerinden yayınladı. Müzik kariyerine böylece amatör de olsa başlamış oldu. Kendi tarzını ise “Dark Pop” olarak tanımlamaktadır.
 
 2015 yılında ise Dua Lipa ilk albümü için ünlü Warnes Bros Records plak şirketiyle anlaştı. Ağustos 2015’te ilk single’ını çıkardı. Bu single’ın ismi “New Love”ı yayınladı. Sonrasında 2015’in Ekim ayında ikinci single’ ı olan “Be The One”ı piyasaya sürdü. Bu single’ı “Lucy Taylor” yazmıştır. Dua Lipa kendi ismini başlık olarak kullanarak ilk stüdyo albümünü 2 Haziran 2017’de yayınlamıştır. Aynı yıl “The Only EP” ve “Be The One (Remixes)” albümlerini de piyasaya sürdü.
 
 2017 yılında “NME En İyi Yeni Sanatçı” ve “Glamour Award NEXT Breakthrough” ödüllerinin yeni sahibi oldu.
 

 Benim Dua Lipa’yı önermemin sebebi ise kendine has “Dark Pop” tarzıyla müzik dünyasına yeni bir soluk getirmesidir. Eminim her gün artan ünü daha da artmaya devam edecek ve müzik dünyasının önemli bir yerine kendini altın harflerle yazdırmayı başaracaktır. Buraya tıklayarak BTS, Little Mix, Annenmaykantereit, EXO ve daha bir sürü sanatçıya, gruba ait şarkı önerisi bulabilirsiniz. Bizi desteklemek ve takip etmek için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve içeriğimiz hakkında yorum bırakabilirsiniz. :”))

 
 İyi Dinlemeler… :”))
Etiketler
Daha Fazla Göster

Öneri Ajandam

Her geçen gün, gelişerek sizlere kaliteli önerilerimizi sunmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Sizde önerilerinizi burada görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. :")

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı