Müzik

Müzik Önerisi: Kehlani Kimdir – Kehlani

Zorluklardan Doğan Bir Şarkıcı

Kehlani

Müzik Önerisi Kehlani Kimdir? Kehlani Ashley Parrish 24 Nisan 1995 Oakland-California doğumlu Amerikalı söz yazarı ve şarkıcıdır. Daha önce Atlantic Records ile çalışan Kehlani Neo-soul, R&B ve Hip-Hop türünde şarkılar üretiyor.
 
Müzik Önerisi: Kehlani Kimdir - Kehlani
Müzik Önerisi: Kehlani Kimdir – Kehlani

Tarzı Ve Şarkıları İle Dikkat Çekiyor!

 İlk olarak karşımıza ”Poplyfe” grubu ile çıkmıştır. 2014 yılında ilk albümü ”Cloud 19” piyasaya sürüldü. Albüm Complex’in 2014’te ”En İyi 50 Albüm” listesinde yer aldı. Kehlani 2015 yılında ikinci albüm ”You Should Be Here” ile karşımıza çıktı. Albüm Kuzey Amerika promosyon turundan önce ulusal R&B/Hip-Hop şemasında 5 numaraya çıktı. 2016’da ”En İyi Kentsel Çağdaş Albüm” ödülüne Grammy’de aday olarak gösterildi. Kehlani 2017 yılında ilk büyük albümünü ”SweetSexySavage” ile yayımladı.
 
 Genç şarkıcı kariyerine 14 yaşında ”Poplyfe” grubu ile başladı. Kehlani 2011 yılında grup ile birlikte ”American Got Talent” adlı yarışmaya katıldı. Burada da dikkat çeken Kehlani için başarı perdesi aralandı. Grup yarışmadan dördüncü olarak ayrıldı.
 
 Yarışma sonrasında gruptan ayrılan Kehlani grup ile anlaşmazlık yaşadı ve hayatı zorluklarla geçti. Bir süre sokaklarda yaşayan Kehlani birçok kez intiharın eşiğinden döndü. Aylar sonra SoundCloud’da ”ANTISUMMERLUV” adlı single’ı çıkardı.
 
 Ünlü isimlerle de çalışan Kehlani 25 Mart 2016 yılında Zayn Malik’e ”Wrong” adlı şarkıda eşlik etti. 5 Ocak 2017’de ise Eminem’in ”Revival” albümündeki ”Nowhere Fast” adlı şarkısına eşlik etti.
 
 Benim Kehlani’yi önerme nedenim hayatındaki zorluklara rağmen şarkılarına tutunarak tekrar ayağa kalkması. Kaliteli şarkılar üreten genç sanatçının ”Gangsta”, ”FWU” ve ”CRYZ” şarkıları önerilerimdir. Buraya tıklayarak diğer müzik önerilerimize de göz atabilirsiniz.
 
İyi dinlemeler…..
Etiketler
Daha Fazla Göster

Öneri Ajandam

Her geçen gün, gelişerek sizlere kaliteli önerilerimizi sunmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Sizde önerilerinizi burada görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. :")

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı