Müzik

Müzik Önerisi: Khalid Kimdir – Khalid

Her Geçen Gün Ünü Artan Şarkıcı

Khalid

Müzik Önerisi: Khalid Kimdir – Khalid. Bugünün müzik önerisi son zamanlarda ismini çok sık duymaya başladığımız “Khalid”. Asıl adı Khalid Amhearst Robinson olan bu genç şarkıcı, sahne ismi olarak “Khalid”i seçmiştir. Hala oldukça genç olmasına rağmen küçük yaştan itibaren müziğin içinde olan Khalid, ağırlıklı olarak R&B ve pop müzik söylese de her türlü müziği sevdiğini her fırsatta söylüyor. Yayınladığı single’larla ün kazanan Khalid, diğer başarılı, sevilen ve genç şarkıcı “Billie Eilish” ile de düet yapınca adını duymayan kalmadı. Dilerseniz gelin birlikte Khalid’i yakından tanıyalım.

Müzik Önerisi: Khalid Kimdir - Khalid
Müzik Önerisi: Khalid Kimdir – Khalid

Billie Eilish’le Benzer Hayatlar

Khalid’in Billie Eilish’le tek ortak noktası ikisinin de genç yaşta ünlü olması değil, aynı zamanda Khalid’de Billie Eilish gibi şarkılarını ilk olarak Soundcloud’a yükledi ve bu sayede tanınmaya başladı. 11 Şubat 1998 yılında Amerika’nın Georgia eyaletinde doğan Khalid, New York, Heidelberg (Almanya) gibi çeşitli şehirlerde de yaşadı. Bunun sebebi ise annesinin asker olmasıdır. Khalid, kariyeri adına ilk gerçek adımı lisede attı. Öyle ki, lisede hem tiyatro hem de müzik eğitimi aldı. Khalid, müzik kariyerine yeni başlamasına rağmen Britney Spears, Alicia Keys, Miley Cyrus, Shakira, Christina Aguilera gibi müzik dünyasında yer edinmiş dev müzisyenlerin de içinde bulunduğu RCA kayıt şirketiyle çalışıyor. Khalid, ilk olarak 26 Ağustos 2016 yılında “Location” isimli single’ını yayınladı. Bu şarkı Billboard tarafından kısa sürede fark edildi ve çeşitli listelerinde üst sıralarda yer aldı. Böylece Khalid, şöhrete ilk adımını attı. Khalid, yalnızca R&B ve Pop müziği değil aynı zamanda Halk Müziği’ni de sevdiği ve aynı zamanda en büyük ilham kaynağının ise annesinin olduğunu söylüyor. Khalid, 3 Mart 2017’de 15 şarkıdan oluşan “American Teen” isimli albümünü yayınladı. Bu albüm ile Billboard 200’de ilk 4’e girerek başarısını tüm dünyaya kanıtladı. Günümüzde ise daha çok gençlere hitap eden Khalid’in ünü git gide büyüyor.

Benim Khalid’i önermemin sebebi ise şarkılarıyla gün içinde modunuzu anında yükseltebilecek olmasıdır. Diğer müzik önerilerimizden yaptığı eğlenceli şarkılarla tanınan “Anne Marie“, Billboard’un Top 100 listesine girmeyi başaran en genç isim “Lorde” veya genç yaşta yaptığı coverlarla müzik dünyasına dev bir adım atan “Dua Lipa” önerilerimize de isimlerinin üzerilerindeki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Bizi desteklmek için sosyal medya hesaplarımızdan takip edip, yorum yapmayı unutmayın.

Şimdiden iyi dinlemeler. :”))

Etiketler
Daha Fazla Göster

Öneri Ajandam

Her geçen gün, gelişerek sizlere kaliteli önerilerimizi sunmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Sizde önerilerinizi burada görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. :")

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı