Müzik

Müzik Önerisi : Lorde Kimdir? – Lorde

Grammy Ödüllü Bir Şarkıcı

Lorde

 Bugünün müzik önerisi genç yaşta büyük başarı yakalayan Ella Marija Lani Yelich-O’Connor veya bilinen sahne adıyla Lorde. Lorde 7 Kasım 1996 doğumlu Yeni Zellandalı bir şarkıcıdır. Annesi Hırvat bir şair Sonja Yelich, babası İrlanda kökenli bir inşaat mühendisi Vic O’Connor ‘dur. Kendisi dışında iki kız bir erkek olmak üzere üç tane daha kardeşi vardır. 

Müzik Önerisi
Lorde – Müzik Önerisi

Billboard’un Top 100 Listesine Girmeyi Başaran En Genç İsim

Beş yaşındayken bir arkadaşıyla drama kulübüne yazdırılan Lorde’nin müziğe ve tiyatroya olan yeteneği keşfedildi. Lise eğitimine başladığında ise okulun yetenek yarışmasında arkadaşı Louis McDonald ile birinci oldu. McDonald’ın babası Lorde’nin yeteneğini görünce bazı müzik şirketlerine Lorde’nin videosunu gönderdi. Bu sayede Lorde henüz 13 yaşındayken bir plak şirketi olan Universal Music Group ile bir sözleşme imzaladı ve şarkı yazarı-yapımcı olan Joel Little ile çalışmaya başladı. Haftada 2 defa şan eğitimine başlayan Lorde, aynı zamanda kendi şarkılarını da yazmaya başladı. İlk EP’si olan The Love Club’ı 22 Kasım 2012’de yayınladı. İlk single’ı olan Royals’ı 12 Ekim 2013’te yayınladı ve Yeni Zellanda, ABD başta olmak üzere birçok ülkede listelerde zirve oldu. Royals şarkısı Billboard 100 listesinde 12 Ekim 2013’te yer alınca artık tamamen zirvedeydi ve “şarkıcı” olarak anılmaya başladı. Aynı zamanda Royals’ı çıkardığı sene dünyanın en prestijli ödülü olan 2 tane Grammy Ödülü de kazandı.

Size Lorde’yi önermemin sebebi genç yaşta bu kadar başarıyı yakalamış bir sanatçının güzel müziklerini keşfetmenizi istememdir. Lorde’nin şarkılarını çok sevdiğimizi belirtip müzik kariyerinde başarılarının devamını diliyoruz. Buraya tıklayarak “Hozier” önerimize de göz atabilirsiniz. Bize destek olmak için sosyal medya hesaplarımızdan takip edip, yorum yapmayı unutmayın. İyi dinlemeler. :”))

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Öneri Ajandam

Her geçen gün, gelişerek sizlere kaliteli önerilerimizi sunmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Sizde önerilerinizi burada görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. :")

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı