Müzik

Müzik Önerisi : Lykke Li Kimdir – Lykke Li

Çok Lezzetli Bir Soprano Ses

Lykke Li

Bugünün müzik önerisi aslında hepimizin en azından bir şarkısını kulaktan dolma da olsa bildiğimiz çok başarılı bir şarkıcı olan Lykke Li. O, şarkısında “I, I follow, I follow you.” derken hepimiz hayatımızda en az bir defa ona eşlik etmişizdir. Follow Rivers şarkısını aklımıza kazıyan Lykke Li’yi daha yakından tanıyalım.

Müzik Önerisi : Lykke Li Kimdir - Lykke Li
Müzik Önerisi : Lykke Li Kimdir – Lykke Li

Gezerek Kendine Bir Tarz Yarattı!

Li Lykke Zachrisson Timotej Svensson ya da sahne adıyla Lykke Li, İsveçli bir söz yazarı ve şarkıcıdır. Müzisyen bir baba ve fotoğrafçı bir annenin kızı olarak 18 Mart 1986’da dünyaya gelmiştir. Li küçükken ailesiyle birlikte Portekiz’de dağlık bir bölgeye taşınır, Lizbon ve Fas’a sürekli seyahatleri olan aile kış mevsimini ise Nepal ve Hindistan’a giderek geçirir.Bu yüzden Li kendi müzik tarzını çoğunlukla pop, indie rock, elektronik türlerinin bir karışımından oluşturmuştur. Yani Lykke Li tarzını gezerek oluşturdu diyebiliriz. Genel olarak şarkılarında keman, darbuka, trompet, saksafon, çello, tef gibi enstrümanlar kullanır. Vokal ses aralığı ise soprano seviyesindedir.

İlk albümü “Youth Novels”i 2008 yılında çıkarmıştır. Albüm Avrupa’da çok geniş yankı uyandırmıştır ve en bilinen şarkısı “Follow Rivers”dır. Film şarkıları da olmak üzere toplamda 8 tane albümü vardır. Lykke Li, kalite açısından pop camiasındaki rakiplerinden ayrılan bir tarza sahiptir.

Benim Lykke Li’yi önerme sebebim adını ülkemizde çok duymasak da genç yaşından beri çok başarılı ve kaliteli müzikler ortaya koymasıdır. Buraya tıklayarak “Hozier” önerimize de göz atabilirsiniz. Bize destek olmak için sosyal medya hesaplarımızdan takip edip, yorum yapmayı unutmayın.

İyi dinlemeler. :”))

Etiketler
Daha Fazla Göster

Öneri Ajandam

Her geçen gün, gelişerek sizlere kaliteli önerilerimizi sunmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Sizde önerilerinizi burada görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. :")

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı